Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w czasie długiego weekendu majowego

29-04-2011
|
Dodał: Anna Fudali
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w czasie długiego weekendu majowego
źródło:
W pierwszy majowy weekend komunikacja miejska będzie funkcjonować według zmienionego rozkładu.
PKM Jaworzno: decyzją Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie w dniu 2 maja (poniedziałek) obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy.
_______________________________________________________________________________________________
Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach  informuje, że 2 maja 2011 r. autobusy i trolejbusy MZK Tychy będą kursowały według rozkładów jazdy obowiązujących w soboty, z zastrzeżeniem, że w dniu 2 maja nie będą realizowane kursy nocne linii 1 i 696.
Zmiany w komunikacji MZK Jastrzębie-Zdrój
Podczas "majówki" autobusy będą kursowały nastepująco:

01.05 (Święto Pracy)
- autobusy będą kursowały zgodnie z niedzielnym rozkładem jazdy,

02.05 (poniedziałek)
- autobusy będa kursowały zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy,

03.05 (Święto Narodowe Trzeciego Maja)
- autobusy będą kursowały zgodnie z niedzielnym rozkładem jazdy.
________________________________________________________________________________________________
Taniej z PKP
Intercity przypomina podróżującym w ostatni weekend kwietnia czy pierwszego maja, o najlepszej weekendowej ofercie biletowej - Bilecie Podróżnika lub Bilecie Weekendowym. Z imiennych biletów uprawniających do nieograniczonej liczby przejazdów będzie można korzystać w czasie pierwszej majówki pomiędzy piątkiem 29 kwietnia (od godziny 19.00) a poniedziałkiem 2 maja (do godziny 06.00) oraz od 2 do 4 maja (od poniedziałkowego wieczora, od godziny 19.00 do środowego, 4 maja, poranka, do godziny 06.00). 
_________________________________________________________________________________________________
MZKP Tarnowskie Góry
W dniach 1.05.2011 r. i 3.05.2011 r. autobusy linii obsługiwanych na zlecenie MZKP oraz KZK GOP kursować będą według rozkładów jazdy obowiązujących w niedzielę i święta bez obsługi centrów handlowych, natomiast 2.05.2011 r. według rozkładów obowiązujących w soboty (do obsługi linii nr 129 PKM Świerklaniec skieruje w tym dniu autobusy przegubowe). Odstępstwem od tej reguły będą linie nr 80 oraz 288, których autobusy w dniu 2.05.2011 r. kursować będą wg rozkładów jazdy ważnych w dni robocze.
_________________________________________________________________________________________________
Zmiany w rokładzie jazdy KZK GOP

3 maja - Silesia Marathon w Katowicach, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich. W związku z czasowymi utrudnieniami w przejeździe wyżej wymienionymi ulicami zostaną wprowadzone zmiany w przebiegu tras poszczególnych linii autobusowych.

Linie nr 0 i 50 w godzinach 10.30 – 12.30 zakończą bieg na przystanku Bytków Kapicy.

W godzinach 9.30 – 15.00 linia nr 12 będzie kursować na trasie: Ligota Akademiki – Katowice Jagiellońska – Katowice Mickiewicza, natomiast linia nr 30 na trasie: Michałkowice Bytomska – Katowice Mickiewicza.

Linie nr: 5, 27, 43 w kierunku centrum Katowic w godzinach 9.00 – 12.00 po obsłudze przystanku Siemianowice Plac Wolności pojadą: ul. Świerczewskiego, ul. Powstańców, ul. Mysłowicką, ul. Strzelców Bytomskich, al. Roździeńskiego, ul. Uniwersytecką, ul. Moniuszki, ul. Mickiewicza/Piotra Skargi. Linie nr 5 i 27 zakończą bieg według rozkładu na przystanku Katowice Mickiewicza, a linia nr 43 na przystanku Katowice Plac Wolności. Autobusy w kierunku Dąbrówki Małej zostaną skierowane: ul. Sokolską, pod tunelem Ronda, al. Roździeńskiego, ul. Hallera, ul. Strzelców Bytomskich, ul. Mysłowicką, ul. Powstańców, ul. Świerczewskiego.

Linie nr: 51, 672, 900 i 910 w kierunku Osiedla Paderewskiego w godzinach 10.00 – 14.00 po obsłudze przystanku Katowice Konopnickiej Dworzec pojadą: ul. Kościuszki (z obsługą przystanku Katowice Plac Miarki), ul. Szeligiewicza, ul. Wita Stwosza, drogą zbiorczą autostrady A-4, ul. Francuską. Linie nr 51 i 900 włączą się potem na swoją rozkładową trasę, natomiast linie nr 672 i 910 dalej będą kierowane w rejon Centrum Handlowego. Autobusy w kierunku centrum Katowic pojadą ul. Francuską, bez wjazdów na Osiedle Paderewskiego.

Linia nr 70 w kierunku centrum Katowic w godzinach 10.00 – 15.00 po obsłudze przystanku Katowice Burowiec Szpital pojedzie: ul. Korczaka, ul. Hallera (z obsługą przystanku Katowice Burowiec w przeciwnym kierunku), al. Roździeńskiego, pod tunelem Ronda, do węzła przy skrzyżowaniu ul. Grundmanna i ul. Stęślickiego, dalej ul. Chorzowską do ul. Sokolskiej. Autobusy w kierunku Borek po obsłudze przystanku Katowice Sokolska przejadą pod tunelem Ronda, z nawrotem na skrzyżowaniu z ul. Dudy-Gracza i obsługą przystanku Katowice Hotel Novotel, dalej al. Roździeńskiego, ul. Hallera (z obsługą przystanku Katowice Burowiec w przeciwnym kierunku), ul. Korczaka do przystanku Borki Pętla.

Linia 74 w godzinach 10.00 – 12.30 będzie kursować na trasie: Chorzów Batory Pętla – Chorzów Stary Plac Jana.

Linia nr 190 w godzinach 10.00 – 12.30 zostanie skierowana do przystanku Węzłowiec Pętla. W celu obsługi przystanku Bytków Osiedle Chemik wymienione kursy pominą ul. Grunwaldzką.

Linie nr: 11, 61, 177, 657, 911 w kierunku centrum Katowic w godzinach 10.30 – 15.30 pojadą: ul. Strzelców Bytomskich, al. Roździeńskiego, ul. Uniwersytecką, ul. Moniuszki, ul. Mickiewicza/Piotra Skargi, aż do włączenia się na swoje rozkładowe trasy. Autobusy w kierunku Dąbrówki Małej zostaną skierowane: ul. Sokolską, pod tunelem Ronda, z nawrotem na skrzyżowaniu z ul. Dudy-Gracza i obsługą przystanku Katowice Hotel Novotel, dalej al. Roździeńskiego, ul. Hallera, ul. Strzelców Bytomskich, aż do powrotu na stałą trasę.

Linie nr: 40, 154, 805, 807, 808, 811, 814, 815 w kierunku centrum Katowic w godzinach 10.30 – 15.30 pojadą: al. Roździeńskiego, ul. Uniwersytecką, ul. Moniuszki, ul. Mickiewicza/Piotra Skargi, aż do powrotu na stałą trasę. Autobusy w kierunku Dąbrówki Małej zostaną skierowane: ul. Sokolską, pod tunelem Ronda, z nawrotem na skrzyżowaniu z ul. Dudy-Gracza i obsługą przystanku Katowice Hotel Novotel, dalej al. Roździeńskiego. Dalsza trasa pozostanie bez zmian.

Linie nr: 76, 77, 149 w kierunku Katowic w godzinach 6.00 – 19.00 pojadą: ul. Roździeńskiego, ul. Uniwersytecką, ul. Moniuszki, ul. Mickiewicza. Przystanek Katowice Mickiewicza będzie stanowić zarówno koniec, jak i początek trasy. Autobusy w kierunku Zawodzia zostaną skierowane: ul. Mickiewicza, ul. Sokolską, pod tunelem Ronda, z nawrotem na skrzyżowaniu z ul. Dudy-Gracza i obsługą przystanku Katowice Hotel Novotel, dalej al. Roździeńskiego.

Linia nr 292 w kierunku Ligoty i Giszowca w godzinach 10.00 – 15.00 po obsłudze przystanku Mysłowice Bończyk Osiedle Tuwima pojedzie: ul. Bończyka, ul. Janowską, ul. 1000-lecia Państwa Polskiego, ul. Mikołowską, ul. Mysłowicką, aż do włączenia się na rozkładową trasę. Autobusy w kierunku Mysłowic pojadą: ul. Mysłowicką, ul. Mikołowską, ul. 1000-lecia Państwa Polskiego, ul. Janowską, ul. Bończyka, aż do powrotu na stałą trasę.

Linia nr 673 w kierunku Giszowca i Murcek w godzinach 6.00 – 19.00 po obsłudze przystanku Katowice Chorzowska pojedzie pod tunelem Ronda, z nawrotem na skrzyżowaniu z ul. Dudy-Gracza i obsługą przystanku Katowice Hotel Novotel, dalej al. Roździeńskiego. Autobusy w kierunku centrum Katowic zostaną skierowane: ul. Roździeńskiego, ul. Uniwersytecką, ul. Moniuszki do ul. Mickiewicza.

Linia nr 674 w godzinach 10.00 – 14.00 będzie kursować na trasie: Katowice Osiedle Tysiąclecia Pętla – Giszowiec Szyb Roździeński. Autobusy w kierunku Giszowca po obsłudze przystanku Katowice Konopnickiej Dworzec pojadą: ul. Kościuszki, ul. Szeligiewicza, ul. Wita Stwosza, drogą zbiorczą autostrady A-4, ul. Francuską, ul. Lotnisko z obsługą Centrum Handlowego Trzy Stawy, drogą zbiorczą autostrady A-4, ul. Pszczyńską, ul. Kolista, ul. Mysłowicką, ul. Batalionów Chłopskich, ul. Radosną, ul. Przyjazną, ul. Kosmiczną do przystanku Giszowiec Szyb Roździeński. Z uwagi na wyłączenie z ruchu ul. Szopienickiej i ul. Górniczego Dorobku autobusy w kierunku centrum Katowic po obsłudze przystanku Giszowiec Szyb Roździeński pojadą: ul. Mysłowicką, ul. Kolistą, ul. Pszczyńską, węzłem Murckowskim na drogę zbiorczą autostrady A-4, ul. Polną do ul. Francuskiej.

W godzinach 9.30 – 13.00 zostaną zawieszone linie autobusowe nr 22 i 98, a w godzinach 9.30 – 15.00 linie nr 72, 109 i 600.

Funkcjonowanie komunikacji tramwajowej będzie odbywać się bez zmian. Jednak chwilowe wstrzymania ruchu na drogach w przypadku linii nr: 7, 13, 14, 15, 16, 20 mogą powodować kilkuminutowe rozbieżności w stosunku do rozkładowych godzin odjazdu.

__________________________________________________________________________________________________

 

Zmiany w rokładzie jazdy MZK Bielsko-Biała

2 maja 2011 r. autobusy będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w soboty.


W dniach 1 i 3 maja 2011 r. w związku z zamknięciem Centrum Handlowego Sarni Stok autobusy linii nr 8, 11, 16 oraz 51 nie będą dojeżdżać do przystanku CH Sarni Stok. Autobusy linii nr 30 będą obsługiwać w/w przystanek zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i świąta.

W dniach 1 i 3 maja 2011 r. w związku z zamknięciem hipermarketu TESCO przy ul. Warszawskiej autobusy linii nr 8, 11, 16, 25 oraz 57 nie będą dojeżdżać do przystanku Warszawska/Tesco. Autobusy linii nr 32 oraz 50 będą obsługiwać w/w przystanek zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i świąta.


 

 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu