Niedzielan zostaje w Ruchu

Niedzielan zostaje w Ruchu
źródło:
Mimo intratnej propozycji z Polonii Warszawa Andrzej Niedzielan postanowił zostać w Ruchu Chorzów.
Stołeczny klub według doniesień Przeglądu Sportowego oferował napastnikowi Niebieskich aż 200 tys. euro na rok. - Nie chcę porzucać tego zespołu w połowie sezonu, nie w takich okolicznościach, nie gdy Ruch walczy o ambitne cele i – za wyjątkiem odejścia Tomka Brzyskiego (zawodnik po krótkim zamieszaniu transferowym ostatecznie podpisał kontrakt z Polonią – przyp. red.) – nie osłabia się – tłumaczy decyzję Niedzielan na swoim blogu.

Napastnik w barwach Ruchu Chorzów zdobył w tym sezonie 7 bramek. - Gra w piłkę to jednak w dużej części biznes, zawód. Celem każdego zawodnika są pieniądze. A tu górę wzięło serce. W Ruchu odbudowałem się, jest tu wspaniały trener Waldemar Fornalik, jest świetna atmosfera. I kibice, dla których zacząłem coś znaczyć. Dzięki temu wszystkiemu na Cichej przypomniałem sobie, czym jest prawdziwa satysfakcja z gry – napisał piłkarz. Andrzej Niedzielan potwierdził również, że miał propozycję z pierwszoligowego klubu z Grecji.
 
Ruch Chorzów nadal szuka wzmocnień przed runda wiosenną. Z drużyną trenuje obecnie Słowak Peter Micić, który ostatnio występował w klubie Dukla Praga. Klub z Cichej jest również zainteresowany jego rodakiem, Miroslavem Bożokiem, który niedawno był bliski podpisania kontraktu z Wisłą Kraków. By zatrzymać najlepszych zawodników Ruch Chorzów musiał rozwiązać kontrakty z pięcioma zawodnikami: Pavolem Balażem, Danielem Ferugą, Marcinem Nowackim, Martinem Fabusem i Maciejem Scherfchenem. Dzięki temu posunięciu klub zaoszczędzi 100 tys. zł miesięcznie.

źródło: Przegląd Sportowy, blog Andrzeja Niedzielana


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu