Kowalczyk i Staręga wygrywają sobotnie biegi w Jakuszycach

źródło: PZN
Drugi złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów 2011 zdobyli Justyna Kowalczyk (w biegu na 15km stylem klasycznym) oraz Maciej Staręga (30km klasykiem).

Justyna Kowalczyk po raz kolejny zwyciężyła w rywalizacji kobiet, zdobywając złoto. Medal srebrny otrzymała reprezentująca LKS Poroniec Poronin Paulina Maciuszek, a medal brązowy dla Agnieszki Szymańczak z AZS AWF Katowice.

Czwarte miejsce zajęła 5. zawodniczka Mistrzostw Świata juniorów Ewelina Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, zostając tym samym Mistrzynią Polski juniorek. Miejsce piąte dla zawodniczki Porońca Poronin Martyny Galewicz, szóste dla Anny Staręgi z UKS Rawa Siedlce.

Na miejscu siódmym uplasował się Magdalena Kozielska z UKS Regle Kościelisko, zdobywając jednocześnie srebrny medal w kategorii juniorek. Miejsce ósme dla Emilli Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl, złotej medalistki z MP w maratonie (30km). Brązowy medal MP juniorek wywalczyła dziewiąta w biegu Patrycja Wąchała z LKS Witów Mszana Górna. Pierwszą dziesiątkę zamyka Justyna Mordarska z AZS AWF Zakopane. Bieg ukończyło 19 zawodniczek.

Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce zdobył złoty medal Mistrzostw Polski seniorów w biegu na 30 km stylem klasycznym. 8,2 sekundy stracił do zwycięzcy srebrny medalista Mariusz Michałek z katowickiego AZS AWF. Brąz ze stratą ponad dwóch i pół minuty zdobył Sebastian Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka.

Miejsce czwarte z kolejną minutą straty dla Krzysztofa Steca z AZS AWF Katowice, dwie sekundy później linię mety minął Bogusław Gracz z LKS Poroniec Poronin. Pierwszą szóstkę zamknął Rafał Węgrzyn z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, II trener i serwismen Justyny Kowalczyk.

Siódme miejsce, a jednocześnie złoty medal MP juniorów dla Patryka Chudoby z LKS Poroniec Poronin. Ósme miejsce dla Marcina Rzeszótki z AZS AWF Katowice. Miejsce 9. i 10. dla kolejnych juniorów, czyli srebrny i brązowy medal MP w tej kategorii to Paweł Klisz z LKS Klimczok Bystra i Tomasz Ponicki z LKS Poroniec Poronin.