Gold Panda i Falty DL na Tauron Nowa Muzyka

Gold Panda i Falty DL na Tauron Nowa Muzyka
źródło: Happy Monday
Gold Panda i Falty DL to kolejni artyści, którzy wystąpią w VI edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Gold Panda

Debiutancki album Gold Pandy, Lucky Shirner to bez wątpienia jedno z ciekawszych wydawnictw ubiegłego roku. Pochodzący z Wielkiej Brytanii artysta, związany z wytwórnią Ghostly International, zaproponował słuchaczom doskonałą mieszankę sprawdzonych hip-hopowych patentów z eksperymentalnymi rozwiązaniami kojarzącymi się z nagraniami Four Tet oraz mocno zaakcentowanymi orientalnymi wpływami, przez wielu słuchaczy i krytyków został oceniony jako jeden z najlepszych albumów 2010 r. W zrobieniu momentalnej kariery na scenie połamanych rytmów pomogła mu również seria gorąco przyjętych remixów dla najciekawszych przedstawicieli muzyki elektronicznej – Simian Mobile Disco, Minotaur Shock czy gorąco przyjęty remix Block Party, a jego występy gwarantowały wypełnienie londyńskich klubów rozentuzjazmowaną publicznością. Mamy nadzieję, że tak będzie
również w sierpniu w Polsce, ponieważ to właśnie Gold Panda będzie jedną z pierwszych gwiazd szóstej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Mamy nadzieję, że występ kolejnego z młodych mistrzów instrumentalnego hip-hopu, będzie równie niezapomnianym wydarzeniem, jak koncerty Onry czy Flying Lotusa, które zachwyciły publiczność podczas poprzednich edycji naszego festiwalu. Występ Gold Pandy na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, będzie jego pierwszym spotkaniem z polską publicznością.

 

Falty DL
Kolejnego wykonawcy, który w ostatni sierpniowy weekend pojawi się na scenach Tauron Nowa Muzyka Festiwal nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi nowoczesnych tanecznych brzmień, ponieważ jego wydany w 2009 roku album Love Is A Liability wywołał niemałe zamieszanie wśród fanów niekonwencjonalnego podejścia do muzyki. Falty DL, bo o nim właśnie mowa, dokonał rzeczy praktycznie niemożliwej i stworzył płytę, która zachwyciła zarówno miłośników hip-hopu, jak i wiernych fanów mrocznych IDMowych kompozycji, śmiało przekraczając wszelkie stylistyczne ograniczenia. Wśród jego nagrań znajdziemy kawałki inspirowane klasycznym funkiem, czy disco, nie boi się również wycieczek w stronę soulu czy ragga, a w ciągu zaledwie kilkuletniej obecności na scenie zapracował sobie na tytuł jednego z najciekawszych producentów muzycznych, remiksując miedzy innymi takie sławy Vladislav Delay czy Mount Kimbie. Wszystko to, a także porywające DJskie sety, którymi podbija publiczność w klubach na całym świecie, spowodowały, że zapowiadana na 14 marca kolejna długogrająca płyta Faltyʼego DL, to jeden z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych albumów. Dodatkową rekomendacją będzie fakt, że najnowszy album Faltyʼego DL będzie wydany przez prestiżową wytwórnię Planet Mu Records.Do sprzedaży trafiły karnety 2 i 3 dniowe. Karnety w cenach (ceny do 01.05.2011):
- karnet 2 dniowy: 120 zł
- karnet 3 dniowy: 140 zł
Uwaga: ilość karnetów 3 dniowych jest ograniczona ze względu na pojemność Szybu Wilson, w którym odbędzie się koncert finałowy.

Bilety można nabyć w:
www.ticketpro.pl
www.ticketportal.pl

Więcej informacji na:
www.festiwalnowamuzyka.pl

 

źródło: Happy Monday

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu