Modeselektor, Apparat Band Live i Bonaparte Circus Show zagrają na Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2011

01-02-2011
|
Dodał: Anna Fudali
Modeselektor, Apparat Band Live i Bonaparte Circus Show zagrają na Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2011
źródło: Happy Monday
To nie koniec niespodzianek. Wystartowała także oficjalna strona szóstej edycji katowickiego festiwalu, który odbędzie się w dniach 25 – 28 sierpnia już tradycyjnie na terenach KWK Katowice.

 

Bonobo, Prefuse 73, Anreya Triana, orkiestra Aukso, Mary Ann Hobbs, Muariolanza, Dub Mafia ... to tylko fragment z listy artystów, którzy rozgrzali publikę do czerowoności  podczas piątej edycji Tauron Nowa Muzyka. Tak bawiliście się podczas piątej edycji Tauron Nowa Muzyka.

Co organizatorzy przygotowali na ten rok? Jak co roku przygotowaliśmy dla Was zestaw uznanych sław muzyki elektronicznej, oraz zaprosiliśmy najciekawszych ubiegłorocznych debiutantów, starając się zaprezentować pełne spektrum najciekawszych nowych brzmień - informuje Paweł Pawlik z agencji Happy Monday. Oto pierwsi z potwierdzonych wykonawców, którzy w ostatni weekend sierpnia zawładną stolicą Górnego Śląska:

Modeselektor
Wesoły metal, ostry rap, country ambitne – takimi słowami określają swoją muzykę twórcy niemieckiego duetu Modeselektor, Gernot Bronsert i Sebastian Szary. Działając pod tym szyldem od 1996 roku, zdołali osiągnąć status ulubionego zespołu wokalisty Radiohead Thoma Yorke’a (któremu towarzyszyli na trasie koncertowej), a ich trzy opublikowane albumy, są uznawane za jedne z najciekawszych płyt z obszaru IDM. W zeszłym roku mieliście okazję zobaczyć na naszym festiwalu Gernota i Sebastiana, jak razem z Apparatem porywają do tańca dziki tłum ludzi, prezentując utwory nagrane pod nazwą Moderat, tym razem chcemy Was zaprosić na występ Modeselektor, któremu towarzyszyć będą wizualizacje Pfadfinderei, twórcy odpowiedzialnego za olśniewające teledyski Ellen Allien i Moderata.

 

Apparat Band Live
Po takim występie skusi Was zapewne również kolejna gwiazda - Apparat Band Live! Tym razem zaprosiliśmy Sachę Ringa w towarzystwie całej grupy wybitnych muzyków, dzięki którym, surowe dźwięki berlińskiego minimal techno nabierają wręcz piosenkowej lekkości i rockowego pazura. Szumy, trzaski i kliki wypełniające studyjne albumy otrzymują w tej wersji naprawdę potężną oprawę dźwiękową i wokalną, zamieniając się w coś, co śmiało można określić jednym z ciekawszych dokonań muzyki pop XXI wieku, a jego pierwszy występ na żywo pod szyldem Apparat Band Live w Polsce będzie zapewne jednym z najjaśniejszych punktów naszego festiwalu w 2011 roku. Apparat podczas tego występu zaprezentuje zgromadzonej publiczności materiał ze swojego nowego albumu Apparat Band Live, który ukaże się w marcu 2011!

 

Bonaparte Circus Show
Trzecia z zaproszonych gwiazd, to propozycja dla wszystkich, którzy przede wszystkim tęsknią za szalonym show i widowiskiem atakującym praktycznie wszystkie zmysły. Bonaparte Circus Live, gra w stu procentach zgodnie ze swoją nazwą – ich koncerty pełne są niespodzianek w rodzaju połykaczy ognia i roznegliżowanych tancerek, a widok dwumetrowego królika na scenie jest w ich przypadku czymś zupełnie normalnym. Łącząc ekstrawagancki klimat berlińskich klubów z lat dwudziestych zeszłego stulecia, pamiętany chociażby z legendarnego filmu kabaret, ze sceniczna wrażliwością, charakterystyczną dla zimno falowych zespołów pokroju The Residents, Tobias Judt, lider grupy Bonaparte, zdołał w idealny sposób zatrzeć wszelkie granice pomiędzy punkowym szaleństwem, doskonałym wyczuciem chwytliwych melodii, a mocno taneczną elektroniką, tworząc zjawisko z pogranicza muzyki i teatru, które nikogo nie pozostawia obojętnym. Jeśli Waszym marzeniem jest zobaczenie koncertu w starym dobrym stylu, który umarł razem z wielkimi gwiazdami rocka, to jest to występ, którego na pewno nie możecie przegapić.

Nowa strona internetowa Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2011 i start sprzedaży karnetów


Z początkiem lutego wystartowała też festiwalowa strona. Znajdziecie ją pod adresem www.festiwalnowamuzyka.pl.


Od dnia 01.02.2011 ruszyła też oficjalna sprzedaży karnetów na Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2011. Do sprzedaży trafiły karnety 4-dniowe (liczba tych karnetów jest ograniczona). Cena tych karnetów to 150 PLN.

 

Best before, czyli zanim odpalą reflektory

Organizatorzy zapraszają na rozgrzewkę przed festiwalem. Pierwsza impreza z cyklu Before Tauron Nowa Muzyka już 5 marca. Gwiazdą wieczoru będzie Bonobo (więcej o imprezie).

Takze w marcu, 26, w Katowicach druga impreza. Zagrają Jacek Sienkiewicz i Oni Ahyun. więcej

źródło: Happy Monday

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu