Bilety na koncert Woody'ego Allena znów w sprzedaży?

Bilety na koncert Woody'ego Allena znów w sprzedaży?
źródło: woodyallenband.com
W błyskawicznym tempie rozeszły się bilety na koncert Woody'ego Allena, ale nie wszystko stracone... Jutro w sprzedaży znajdzie się ponad 100 kolejnych wejściówek. Słynny reżyser wystąpi w Centrum Kultury Katowice 23 marca.

Aktualizacja 8 luty

Bilety będzie można kupić poprzez portal www.ticketportal.pl i w punkcie sprzedaży Ticketportal w Centrum Kultury Katowice. Jak zapowiadają organizatorzy nie będzie to ostatnia pula biletów. Kolejne partie już wkrótce.

Pierwsza pula biletów rozeszła się w niecałe trzy godziny! Jak się okazuje – reżyser najwięcej fanów ma w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Zielonej Górze.

 

źródło: ESK Katowice 2016

___________________________________________________________________________

Aktualizacja 4 luty

Przegląd twórczości Woody Allena i koncert jego jazzowego bandu to obowiązkowe wydarzenia na marzec. Będzie to druga wizyta Woody Allena & his New Orleans Jazz Band w Polsce. Kilka lat temu zagrali w warszawskiej Sali Kongresowej, w marcu tego roku wrócą, by zagrać w Katowicach

Od 40 lat, niemal w każdy poniedziałek, występuje ze swym zespołem w Michael's Pub na nowojorskim Manhattanie, gdzie w kameralnym gronie gra na klarnecie tradycyjny jazz. Dla Woody’ego Allena muzyka jest czymś równie ważnym (jeśli czasem nie ważniejszym) niż robienie filmów - gdy próby lub koncerty kolidowały z pracami nad filmem, wybierał granie. Słuchając muzycznej ilustracji towarzyszącej życiowym perypetiom jego filmowych bohaterów można obserwować, jak te sfery oddziałują na siebie wewnątrz allenowskiego świata.

Muzyka, którą wykonuje na koncertach dociera do samych źródeł improwizacji: ulicznego karnawału, muzyki weselnej i pogrzebowej - tradycji jazzu wywodzącego się z Nowego Orleanu. Tę muzyczną pasję reżysera doskonale ilustruje film "Wild Man Blues" z 1998 roku. Za kamerą zastąpiła go wówczas kobieta: Barbara Kopple, która realistycznie i z humorem oddała atmosferę trasy koncertowej po Europie.

W Katowicach gościliśmy już innego wielkiego mistrza klarnetu z Nowego Jorku - Davida Krakauera, wykonującego tradycyjna muzykę żydowską. Jednak tradycyjnego jazzu i to w tak gwiazdorskim wykonaniu nie słyszeliśmy od bardzo dawna, tym bardziej, że jak mawiają znajomi reżysera: „Allen jest najlepszym muzykiem wśród filmowców i rewelacyjnym filmowcem wśród muzyków”.

Allena w Katowicach poznamy także jako reżysera. Przy okazji koncertu jego grupy odbędzie się także największy – jak do tej pory – przegląd jego twórczości filmowej w kraju. Zobaczymy niemalże wszystkie filmy reżysera, z różnych etapów jego kariery: od komedii, w których widać wpływy komedii slapstickowej, przez najsłynniejsze filmy (jak „Annie Hall” czy „Manhattan”) czy filmy bergmanowskie, w których Allen dał upust swojej fascynacji szwedzkim reżyserem, po najnowsze produkcje.

Woody Allen & his New Orleans Jazz Band
kierownictwo muzyczne Eddy Davis

Woody Allen – klarnet
Eddy Davis – banjo
Conal Fowkes – fortepian
Simon Wettenhall – trąbka
Jerry Zigmont – puzon
John Gill – perkusja
Greg Cohen – kontrabas

źródło: ESK Katowice 2016

_________________________________________________________________________

Organizatorzy zapowiadają, że szczegółowe informacje dotyczące koncertu Woody'ego Allena (data, miejsce koncertu oraz ceny biletów) poznamy po 1 lutego 2011 roku. Na oficjalnej stronie zespołu New Orleans Jazz Band pojawiła się natomiast data koncertu - 23 marca. Jeżeli występ dojdzie do skutku, będzie to drugi koncert Allena w Polsce. Po raz pierwszy wystąpił 3 lata temu w Warszawie.

Słynny reżyser i aktor jest też jednocześnie zapalonym miłośnikiem jazzu i klarnecistą. Swój pseudonim artystyczny Allen Stewart Konigsberg zaczerpnął od nazwiska klarnecisty Woody'ego Hermana. Koncertować zaczął w latach 60. Jazzowe oblicze sławnego filmowca pokazuje film "Wild Man Blues".

źródło: ESK Katowice 2016, wikipedia


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu