Stan klęski w powiecie myszkowskim

Stan klęski w powiecie myszkowskim
źródło:
W powiecie myszkowskim bez prądu pozostaje ponad 5 tys. odbiorców. W związku z tym starosta myszkowski Łukasz Stachera wystąpił do wojewody śląskiego o wprowadzenie stanu klęski.
W niedzielę w Żarkach na terenie powiatu myszkowskiego zebrał się sztab kryzysowy. Podczas jego posiedzenia ustalono, że za wynajem i finansowanie pracy agregatów prądotwórczych dla instytucji pożytku publicznego koszty ponieść ma Enion S.A. (dostawca energii w tym regionie). Do chwili dostarczenia wynajętych agregatów będzie  można uruchomić agregaty z zasobów wojska oraz Państwowej Straży pożarnej.

Podczas posiedzenia sztabu kryzysowego przedstawiciele zakładu energetycznego zwracali uwagę na problemy z zakupem materiałów potrzebnych do usuwania awarii sieci elektrycznych. Służby podległe wojewodzie mają pomóc w ich szybkim zakupie (chodzi m.in. o zakup słupów i przewodów energetycznych).
Podczas posiedzenia sztabu poinformowano, że nie ma zagrożenia epidemiologicznego na terenach pozbawionych prądu. Wszędzie jest dostęp do wody - w niektórych rejonach jest ona dowożona przez Ochotniczą Straż Pożarną.

źródło: serwis samorządowy PAP
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu