Spektakl Lupy na finał Ars Cameralis

Spektakl Lupy na finał Ars Cameralis
źródło: Teatro de la Abadia
Na zakończenie festiwalu Ars Cameralis widzowie zobaczą spektakl, o jakże trafnym tytule "Końcówka" w reżyserii Krystiana Lupy

„Końcówka” to klasyczny dramat Samuela Becketta, mistrza absurdalnego dialogu, miłośnika szybkich (choć nie zwrotnych), komplementarnych scen. Krystian  Lupa z tekstu Becketta wydobył to, co mu bliskie, swoistą „kleistość czasu”, kreację świata w momencie zatrzymania ruchu historii. Lupa po raz pierwszy wystawia dramat Becketta, nietypowa jest także realizacja – z obcym teatrem, w ograniczonym czasie: spektakl wykona Teatr La Abadia z Madrytu.
Tym bardziej warto zobaczyć, jak „Końcówkę” widzi i pokazuje Lupa. Spektakl do zobaczenia  29 listopada w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

W spektaklu zagrają sławy hiszpańskiego teatru – m. in. Jose Luisa Gomez –  laureat Złotej Palmy, znany polskiej widowni z filmów „Przerwane objęcia”  Almodovara czy „Duchy Goi” Formana oraz Susi Sanchez, która wraz z Gomezem występuje w najnowszej produkcji Almodovara – „The Skin I Live In” .

Choć "Końcówka" jest ostatnim z wydarzeń w ramach Ars Cameralis, nadal można podziwiać festiwalowe wystawy, m.in. braci Chapman w Rondzie Sztuki. Do 19 grudnia dostępna dla zwiedzajacych jest też  wystawa prac Lupy w kamienicy przy ul. Mariackiej 10. Projekty, rysunki i fotografie reżysera można oglądać codziennie od 16 do 20.

"Końcówka", Teatr La Abadia"

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu