Jubileuszowy X Śląski Festiwal Fryzjersko-Kosmetyczny

Jubileuszowy X Śląski Festiwal Fryzjersko-Kosmetyczny
źródło: Redakcja InSilesia.pl
Największe targi branży fryzjerskiej i kosmetycznej na Śląsku zagościły w Katowicach. InSilesia.pl objęła festiwal patronatem medialnym.

FOTORELACJE Z X ŚLĄSKIEGO FESTIWALU FRYZJERSKO-KOSMETYCZNEGO

Rihanna obok Lady Gagi, Pink i Beyonce? Wielkie gwiazdy muzyki pop były inspiracją dla młodych adeptów sztuki fryzjerstwa i wizażu, którzy swoje umiejętności prezentowali w sobotę na płycie katowickiego Spodka.

W tym roku na scenie głównej w sobotę festiwalową królowało "Hollywood" - także w Mistrzostwach Makijażu Ekstrawaganckiego.Organizatorzy Festiwalu, wraz z współorganizatorem Mistrzostw - Szkołą Makijażu ARTIS pani Anny Brózdy zaproponowali wdzięczną tematykę makijaży pozwalającą szeroko rozwinąć skrzydła wizażystom. Były stylizacje na gwiazdy dobrze znane z pierwszych stron okładek kolorowych magazynów i ikony kina, takie jak Brigitte Bardot. Nie zabrakło też charakteryzacji na postacie dobrze znane z wielkiego ekranu: Szalonego Kapelusznika z Alicji w Krainie Czarów, czy Kleopatry.

Konkurs Fantasmagorie Bussines Nail był okazją do zobaczenia mistrzowskiego wykonania dyskretnego i eleganckiego manicure biznesowego.

Festiwalowa sobota to także konkursy juniorów, którzy swoje umiejętności prezentowali w dwóch kategoriach: damskiej i męskiej.

Kategoria męska to konkursy na fryzurę dzienną konsumencką oraz dyskotekowo-awangardową. W kategorii damskiej  rywalizacja odbywała się  w dwóch konkurencjach: plecionki i warkocze oraz najlepsza fryzura karnawałowa.

Drugi dzień festiwalu zgromadził tłumy odwiedzających, którzy dosłownie szturmowali stoiska firmowe i sceny, na których odbywały się rywalizacje i prezentacje.

Niedziela to także kolejne konkursy: zdobienia paznokci Fantasmagorie pt. Chopin-śladami kompozytora, fryzjerski Top City i zdobienia ciała - Bodypainting. Na scenie głównej na dobre rozgościły się pokazy: wystawców, szkół fryzjerskich oraz mistrza nożyczek i gwiazdy festiwalu - Ddiera Mattelini. Najlepsze produkty 2010 r. prezentowane podczas targów zostały wyróżnione złotymi medalami.  Krążek z cennego kruszcu trafił do firmy Eurex Sp. z o.o., dystrybutora BaByliss Pro -nagrodzona została najnowsza suszarka tej marki. Imprezę  poprowadził Krzysztof Ibisz.


X Śląski Festiwal Fryzjersko-Kosmetyczny, to najwięszka impreza branżowa, która licznie gromadzi wystawców z całego świata.  Na stoiskach, obok  produktów i przyborów niezbędnych w pracy fryzjerów, stylistów, czy wizażystów, prezentowane są m.in.  wyposażenie salonów oraz najnowsze trendy.  Fetsiwal to również szkolenia, seminaria i warsztaty prowadzone przez najlepszych specjalistów.

To wyjątkowe i ważne wydarzenie branżowe, jakim są targi fryzjersko-kosmetyczne w Katowicach rozwija się z roku na rok coraz ciekawiej.  Efekt przedstawiamy w fotorelacjach z X Śląskiego Festiwalu Fryzjersko -Kosmetycznego.

FOTORELACJE:

Wkrótce kolejne fotorelacje.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu