The National zagrali w Teatrze Rozrywki

The National zagrali w Teatrze Rozrywki
źródło: redakcja InSilesia.pl
Wczoraj w Chorzowie odbył się koncert gwiazdy muzyki alternatywnej. W ramach festiwalu Ars Cameralis w Teatrze Rozrywki wystąpił zespół The National.

Przed The National zagrał pochodzący z Teksasu Midlake, który zaprezentował melancholijną mieszankę indie rocka, folku i country. W muzyce tego zespołu przyznającego się do inspiracji grupami takimi jak Jethro Tull i Radiohead, a wcześniej zafascynowanego twóczościę Herbiego Hancocka, słychać było również silne wpływy rocka psychodelicznego. Midlake promuje obecnie swoją najnowszą, bardzo dobrze przyjętą przez krytyków płytę The Courage of Others.

Po występie teksańczyków nastąpiło jedno z najbardziej wyczekiwanych przez fanów muzyki alternatywnej wydarzeń roku 2010 - koncert zespołu The National. Pomimo, że grupa powstała w roku 1999 to dopiero po niedawnym wydaniu płyty High Violet Matt Berninger i spółka zyskali status gwiazdy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu.

Podczas chorzowskiego koncertu najlepiej zabrzmiały właśnie kompozycje umieszczone na najnowszym albumie nowojorczyków, takie jak Sorrow, Anyone's Ghost, Afraid of Everyone czy England. Już dwa pierwsze utwory zagrane przez The National oraz żywiołowe zachowanie wokalisty zespołu, który zeskoczył do publiczności ze sceny, sprawiły, że nikt w Teatrze Rozrywki nie siedział. Później nastąpiło to, co tak dobrze znają fani grupy z jej płyt, czyli melancholijne teksty, gitarowe ballady i wpadające w ucho (pomimo swej smętności) melodie. Nie zabrakło również bardziej rock'n'rollowych utworów znanych z wcześniejszych krążków The National. Wszystko to w połączeniu z dobrym kontaktem, jaki zespół nawiązał z publicznością, sprawiło, że fani zespołu mogli czuć się w pełni zadowoleni.

Dla osób, którym nie udało się wejść na sobotni koncert jest pocieszająca wiadomość - The National przyjadą w przyszłym roku do Polski na dwa występy (w Krakowie i Warszawie).

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu