Koncert Ute Lemper zainaugurował Ars Cameralis

Koncert Ute Lemper zainaugurował Ars Cameralis
źródło: redakcja InSilesia.pl
Diwa niemieckiej piosenki wystąpiła w Centrum Kultury Katowice w towarzystwie tyskiej orkiestry AUKSO. Koncert uroczyście zainaugurował tegoroczną edycję Ars Cameralis.

Ute Lemper jest światowej sławy artystką kabaretową, teatralną i muzyczną, znaną przede wszystkim ze znakomitych interpretacji utworów Kurta Weilla. W jej repertuarze znajdują się również piosenki wykonywane niegdyś przez takie gwiazdy, jak Marlena Dietriech czy Edith Piaf.

Katowicki koncert niemieckiej artystki rozpoczął się właśnie od jednego z najbardziej znanych utworów rozsławionych przez La Môme Piaf - piosenki Milord. Ute Lemper nie tylko wykonywała utwory Edith, lecz również opowiadała (na zmianę po angielsku i niemiecku) o życiu francuskiej pieśniarki.

Po wstępie poświęconym Edith Piaf, Ute Lemper przeszła do utworów napisanych przez Kurta Weilla, wśród których zabrzmiał również ten najsłynniejszy - Die Moritat von Mackie Messer, znany z Opery za trzy grosze Bertolta Brechta. Artystka sięgnęła również do twórczości belgijskiego barda Jacquesa Brela, wykonując jego utwory Ne me quitte pas oraz Amsterdam.

Muzyka wykonywana Ute Lemper utrzymana była w klimacie kabaretowym. Momentami był to niemiecki kabaret lat 20. z utworami rozsławionymi przez Marlenę Dietrich, jak w przypadku zagranego na bis Lili Marlene. Po chwili pieśniarka przeskakiwała o  kilka dekad i sięgała po standardy musicalu amerykańskiego - All That Jazz i Cabaret.

Mieszanka takich utworów w wykonaniu tak utalentowanej piosenkarki jak Ute Lemper była porywająca, co zostało potwierdzone przez reakcję publiczności domagającej się bisów i żegnającej artystkę owacją na stojąco. Należy też zauważyć, że gwiazda wieczoru z równą łatwością wykonywała utwory w języku niemieckim, francuskim oraz angielskim. Na słowa uznania zasłużyła również towarzysząca artystce orkiestra AUKSO.

Pozostaje tylko mieć nadzieje, że kolejne wydarzenia tegorocznego festiwalu Ars Cameralis będą równie udane.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu