Czeladź: Pałac Saturna otwarty

Czeladź: Pałac Saturna otwarty
źródło: UM Czeladź
Kilkuminutowym pokazem sztucznych ogni zakończył się wieczór 28 października inaugurujący działalność Pałacu Saturna i Term Rzymskich w Czeladzi.

Przybyłych gości powitał właściciel obiektu Leszek Pustułka, zapoznał wszystkich z ideą oraz zasadami funkcjonowania Pałacu i Term.

Na dzień otwarcia wybrano okazję 100-lecia istnienia budynku, którego budowniczymi byli właściciele Towarzystwa Górniczo-Przemysłowego „Saturn”, a mieściła się w nim – aż do chwili zamknięcia kopalni w 1996 roku - dyrekcja kopalni.   Głos zabrał również przedstawiciel firmy niemieckiej – partnera projektu Uwe Deyle. Z kolei burmistrz Czeladzi Marek Mrozowski podczas projekcji multimedialnej zaprezentował program „Ku przyszłości”, ukazujący najważniejsze przedsięwzięcia jakie miały miejsce w Czeladzi, a także zamierzenia na najbliższy czas. Należy do nich m.in. budowa hipodromu i toru wyścigów konnych w Czeladzi.

Poświęcenia obiektu dokonał ks. kan. Jarosław Wolski, proboszcz parafii św. Stanisława B.M.

W Pałacu Saturna przygotowana została przez Muzeum Saturn wystawa pokazująca historię obiektu jak również wizualizacje zmian, jakie będą miały miejsce Czeladzi w najbliższych latach, zawartych w Strategii Rozwoju Miasta Czeladź.

Była to również okazja do zwiedzenia podziemi Pałacu, w których znajduje się centrum Welles& Spa czyli Termy Rzymskie.

 

źródło: UM Czeladź

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu