Off-road w Katowicach

Off-road w Katowicach
źródło: Kamil Rohr
Zawody off-roadowe w centrum miasta? To nie żart. Mogli się o tym przekonać uczestnicy I Off-roadowych Zawodów MTK o Puchar Prezesa Kubicy, dwudniowej imprezy zorganizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
Przejdź do fotorelacji

Zawody odbyły się w ramach III Zlotu Off Road towarzyszącego targom Autoserwis i Autosalon 2010.

Zobacz fotorelację z imprezy i video z przygotowań.

__________________________________________________________________

Aktualizacja 12 października 2010 r.

I Off-roadowe Zawody MTK o Puchar Prezesa Kubicy za nami. Kto był ma, co wspominać a kto nie dotarł ma, czego żałować! Dopisała i pogoda i uczestnicy, którzy mimo trudności nie stracili rezonu. Trasa okazała się trudna, trudniejsza nawet niż wielu przypuszczało. Jedynie trzem załogom udało się  zebrać komplet pieczątek i zakończyć przejazd w przewidzianym na to czasie 20 minut. Byli to:

1. Marcin Korpok i Krzysztof Porada - czas 13:08

2. Adam Wolny i Piotr Pandzich - czas 13:44

3. Mariusz Godzic i Jarosław Godzic - czas 17:39

Zapytacie jak to możliwe, zeby w centrum miasta przygotować taki tor? Organizatorzy z SILESIA PARK 4x4 dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie:

Jak przystało na standardy Klubu SILESIA PARK 4X4 trasa została przygotowana wzorcowo. Dla tych, którzy nie bardzo wiedzą jak to jest wzorcowo podaję bardzo krótki przepis na przygotowanie trasy OFF-ROAD.

1.    Należy znaleźć klika hektarów lasu lub innych mokradeł

2.    Kiedy już to mamy, to wyszukujemy największe dziury, podjazdy, zjazdy

3.    Następnie puszczamy kilku najbardziej nakręconych gości w samochodach 4x4  (wtajemniczeni wiedzą, o kogo tu chodzi a o kogo NIE), którzy to goście próbują przejechać to, co zapisane w pkt.2.  Jak przejadą bez większych problemów to znaczy, że trasa nam nie wyszła i należy coś zmienić.

Po dwóch dniach imprezy pozostaje jedynie zapytać, jak podobał się off-road w Katowicach? Chyba bardzo, skoro po zakończeniu rywalizacji i rozdaniu pucharków, gdy tylko trasa stała się ogólnodostępna kilka załóg postanowiło...pobawić się w błotku.

_______________________________________________________________

Na liczącej ok. 2000 metrów trasie przejazdu umiejscowiono 9 punktów kontrolnych. Trasa tyczona była pojazdami marki Nissan Patrol i Suzuki Samurai - to także najpopularniejsze wozy wśród uczestników I Zawodów Off-roadowych MTK. Ze względu na charakter toru załogi startują pojedynczo, mając na przejazd 20 minut. Każdego dnia imprezy można wystartować dwukrotnie, co daje w sumie cztery przejazdy, z których wybierany jest ten o najlepszym czasie.

Za nami pierwszy dzień imprezy. Był kurz i błoto - tak dobrze znane miłośnikom jazdy po bezdrożach.
Słowa Irenusza Witka ze Śląskiego Klubu Miłośników Samochodów Terenowych SILESIA PARK 4x4, że "Trasa jest ciężka" okazały się prorocze. Wiele trudności nastręczały zawodnikom i ich pojazdom przeszkody zlokalizowane między punktami 2 i 3. W użyciu były wyciągarki, a nawet...łopaty.
Na trasie nie zabrakło także ostrych podjazdów, z którymi nie wszystkim udało się uporać.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I Off-roadowych Zawodów MTK.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu