Wirtualny spacer po Bielsku-Białej

Wirtualny spacer po Bielsku-Białej
źródło: UM Bielsko-Biała
„Bielsko-Biała Wirtualny Spacer” jest to pierwsza w Polsce tak duża prezentacja panoram wirtualnych "z lotu ptaka".

Panoramy zostały wykonane z wysokości 20-30 metrów. Z innej perspektywy zobaczyć można najważniejsze miejsca miasta: Rynek, plac Chrobrego, Ratusz, jak również Dębowiec, zaporę w Wapienicy, największe inwestycje drogowe czy Halę Widowiskowo-Sportową. Jak do tej pory żadne miasto w Polsce nie zostało zaprezentowane w tak atrakcyjny i innowacyjny sposób.

Spacer został wzbogacony o opisy miejsc, m.in. Teatru, kamienic, zabudowy Rynku. Poruszając po panoramach wskaźnikiem myszy, poznajemy ich historię i ciekawostki z nimi związane. Wirtualny spacer prowadzi nas przez Bielsko-Białą zarówno za dnia jak i nocą.

Korzystając z Google Maps istnieje możliwość orientacji w terenie oraz określenia kierunku patrzenia.

Wirtualny spacer posiada funkcję tzw. automatycznego przewodnika. W celu uruchomienia go należy pozostawić panoramę w bezruchu przez ok. 30 sekund, by po chwili przenieść się w zupełnie inne miejsce. Automatyczną wędrówkę można przerwać, poruszając myszą i rozpoczynając swój indywidualny tour.


W ramach wirtualnego spaceru po Bielsku-Białej można zobaczyć:
- 20 wirtualnych panoram "z lotu ptaka",
- giga-panoramę miasta i okolic ze stoku Szyndzielni (rozdzielczości ok. 2 gigapikseli, złożona z kilkuset zdjęć),
- ponad 50 wirtualnych panoram najciekawszych miejsc, które w porównaniu do poprzednich wersji spaceru mają dużo większą rozdzielczość (co bardziej oddaje realność i zachowuje więcej szczegółów).

 

Źródło: UM Bielsko-Biała

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu