Dodatkowe kursy autobusów na Muchowiec

Dodatkowe kursy autobusów na Muchowiec
źródło: NSZZ Solidarność
Wybierasz się w niedzielę 5 września na koncert do Katowic, ale nie masz własnego samochodu ani zorganizowanego transportu? Skorzystaj z propozycji KZK GOP. Będą dodatkowe kursy i specjalny przystanek w pobliżu miejsca koncertu.

Biuro promocji KZK GOP, zaakceptowało prośbę Śląsko-Dąbrowskiej „S” o pomoc przy organizacji dowozu na Muchowiec uczestników koncertu „30 urodziny NSZZ Solidarność”. W niedzielę od godz. 15.10 uruchomione zostaną dodatkowe kursy na linii autobusowej nr 910 w relacji „Katowice Dworzec PKP” (stanowisko nr 11) – „Katowice Muchowiec Lotnisko” (stanowisko tymczasowe, usytuowane przy ul. Lotnisko).  Częstotliwość kursowania dodatkowej komunikacji wynosić będzie co 12 minut od godziny 15:10. Po zakończeniu koncertu autobusy do centrum Katowic będą kursować z Muchowca co 8 minut, aż do godz. 0:55.

Warto też wiedzieć, że w dniu koncertu zamknięty dla ruchu będzie ostatni odcinek ulicy Francuskiej, prowadzący wzdłuż lotniska. Nie będą tam również dojeżdżać autobusy. Dlatego linie nr 0, 50 i 900 po obsłudze przystanku „Muchowiec Droga do Lotniska” skierowane zostaną ulicą Lotnisko do przystanku „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”, który będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tych linii.  Natomiast w kierunku do centrum Katowic,  po obsłudze przystanku „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy” jeździć będą ulicami: Pułaskiego, Lotnisko, a na starą trasę wrócą na przystanku „Muchowiec Droga do Lotniska”. W tym czasie obsługa przestanków „Muchowiec Park” oraz „Muchowiec Pętla” zostanie zawieszona.

Więcej szczegółów na temat koncery w dziale Wydarzenia

 

źródło: NSZZ Solidarność

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu