Prefuse 73 solo w sobotni wieczór na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Prefuse 73 solo w sobotni wieczór na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka
źródło: Tauron Nowa Muzyka
Sobota, trzeci dzień festiwalu Tauron Nowa Muzyka to data, którą powinni zapamiętać wszyscy miłośnicy naprawdę nietypowych brzmień, oraz tego, co we współczesnej muzyce tanecznej najciekawsze i najbardziej przebojowe.

To właśnie wtedy będziecie mogli posłuchać rewelacyjnego Gaslamp Killera, zobaczyć, co naprawdę potrafi Gonjasufi i czym zasłużył sobie na tytuł jednego z najbardziej bezkompromisowych artystów, dać się zmiażdżyć basowym walcem Loops Haunt i potańczyć do jazzującege reggae Dub Mafii. Kolejne atrakcje tego dnia to wyciszony Bibio i rozszalały Pink Freud, a ukoronowaniem całego wieczoru będzie bez wątpienia pojawienie się na głównej scenie festiwalu wyczekiwanego przez wielu duetu Moderat.

Jak mówią organizatorzy: Uznaliśmy jednak, że to wciąż jeszcze zbyt mało, dlatego też, tuż przed występem Moderata, postanowiliśmy oddać scenę główną we władanie prawdziwego mistrza instrumentalnego hip-hopu, człowieka, który od lat definiuje ten gatunek całkowicie po swojemu, w oderwaniu od wszelkich mód i trendów, bohatera naszego finałowego, niedzielnego koncertu, na który z powodu ograniczonej liczby miejsc nie wszyscy będą mogli się dostać - Prefuse 73!

Podczas gdy finałowy występ Prefuse 73 w katowickim Szybie Wilson będzie doskonałą okazją do tego by poznać artystę jako kompozytora eterycznych, delikatnych kompozycji rozpisanych na elektronikę i orkiestrę kameralną, tak w sobotę będziecie mieli niebywała okazję usłyszeć na żywo, jako pierwsza publiczność na całym świecie, materiał z najnowszego albumu Prefuse 73, który pod koniec tego roku powinien pojawić się w katalogu wytwórni WARP. Tylko wtedy i tylko na Tauron Nowa Muzyka będzie można posłuchać całkowicie premierowych wykonań utworów, napisanych z myślą o gościach zapełniających najnowszą płytę artysty, pośród których znajdują się takie legendy jak Zola Jesus, Trish Keenan (wokalistka Broadcast) czy Angel Deradoorian z Dirty Projectors.

W związku z tym wydarzeniem niewielkim zmianom ulegną godziny pozostałych sobotnich koncertów. Szczegóły w programie Tauron Nowa Muzyka.

źródło: Tauron Nowa Muzyka

Krótka zapowiedź tego, co bedziecie mogli zobaczyć już w ten weekend na żywo na Tauron Nowa Muzyka:
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu