Wystartował Off Festival

Wystartował Off Festival
źródło: redakcja InSilesia.pl
W piątek rozpoczęło się wielkie święto muzyki alternatywnej w Dolinie Trzech Stawów - wystartował Off Festival. Piąta edycja tej imprezy jest zarazem pierwszą, która odbywa się w Katowicach. Poprzednie gościły w Mysłowicach.

Pod względem muzycznym, organizacyjnym i frekwencyjnym impreza jak do tej pory jest bez zarzutu. Jedyne do czego w piątkowy wieczór można się było przyczepić, to kapryśna pogoda. Pioruny i ulewa nie odstraszyły jednak fanów alternatywnych dźwięków.

Jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tegorocznej edycji festiwalu rozpoczęło się o 22:00. Jego wyjątkowość podkreślał ze sceny nie tylko Piotr Stelmach, dziennikarz radiowej Trójki (na antenie stacji odbywały się relacje na żywo z Katowic), ale również Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Tym wyjątkowym wydarzeniem był koncert supergrupy Lenny Valentino, która po raz pierwszy od niemal 10 lat zagrała w oryginalnym składzie: Artur Rojek (Myslovitz), Mietall Waluś (Negatyw, Penny Lane), Jacek Lachowicz, Maciej Cieślak (Ścianka) oraz Arkadiusz Kowalczyk (Ścianka). Poprzedni koncert tej gwiazdorskiej formacji odbył się podczas pierwszej edycji Off Festival.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertów Lenny Valentino, duńskiej formacji Efterklang oraz brytyjskich weteranów z The Fall.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu