EKO OKNA RUNNERS - w śniegu czy mrozie, na bieganie nie ma złej pogody

07-03-2018
|
Dodał: adventure_media
EKO OKNA RUNNERS - w śniegu czy mrozie, na bieganie nie ma złej pogody
źródło:
Dziesiątki pokonanych kilometrów, hektolitry potu, walka z własnymi słabościami, ale przede wszystkim satysfakcja z kolejnych sukcesów i startów – zawodnicy EKO OKNA RUNNERS podsumowują biegowe zmagania w najkrótszym miesiącu roku. Chociaż każde zawody są ważne, najcenniejsze były w Złotym Stoku, bo walczyli o cenne punkty OCR Polska.
Luty, choć był najkrótszym miesiącem w roku, a pogoda nie rozpieszczała, zawodnicy EKO OKNA RUNNERS dołożyli kolejne medale i dyplomy do swojej kolekcji. Zawody wybierają z wielką starannością, bo nie chodzi im wyłącznie o rywalizację, ale przede wszystkim dobrą zabawę. Dlatego w lutym, mimo siarczystych mrozów postanowili wybrać dość nietypowe zmagania. Zaczęli od startu w 17. Potwornym Biegu Zimowym w Rybniku na 10 km, który odbył się 12 lutego. Tu pobiegło 4 reprezentantów teamu kornickiej Spółki. Inni w tym czasie przygotowywali się do jedynego w swoim rodzaju „RUN OR DEATH”. Zmagania odbyły się w stolicy, na terenie Fortu Bema. Co było wyjątkowego w tych zawodach? Na trasie zawodnikom towarzyszyli nie tylko rywale, a Zombi, które mocno „przeszkadzały” w dotarciu do mety. - Świetnie przygotowane charakteryzacje i zadania na trasie sprawiają, że zawody są wyjątkowe na skalę Polski, a nawet Europy - mówi Michał Miczek z EKO OKNA RUNNERS. W klasyfikacji open, najlepsi z teamu byli Grzegorz Głowczak (zajął 9 m w kat. open) oraz Kamil Wollny i Patrycja Lachocka. Co więcej, w klasyfikacji par Kamil z Patrycją zajęli 1 miejsce. 

Gdy emocje lekko opadły, a RUNNERSI zregenerowali siły postanowili wystartować w biegu charytatywnym „Dyszka dla Kuby”. Przedsięwzięcie odbyło się 18 lutego w Ujeździe. - Kuba to piłkarz UKS Luks z Ujazdu. Młody chłopak, któremu choróbsko próbuje pokrzyżować plany. Chyba nie możemy na to pozwolić? Dlatego byliśmy i tam. W każdym miesiącu staramy się uczestniczyć chociaż w jednym biegu charytatywnym - podkreśla M. Miczek. 

W tym roku EKO RUNNERSI walczą o biegowego Orła OCR Polska, aby zdobyć wyróżnienie muszą uzbierać punkty w całym cyklu biegów. Pierwszy z nich pod nazwą „Run4Gold” odbył się 24 lutego w Złotym Stoku. Pełni motywacji i energii RUNERSI podjęli rywalizację. Najlepiej z wyznaczoną trasą poradziła sobie Agata Winczura zajmując 2 miejsce w kat. Kobiet. Dobrze pobiegli również: Piotr Gucik w kat. M30 zajął 7 miejsce (open 14 m.), Adam Dudacy w kat. M30 uplasował się na 13 pozycji (open 25 m.), Michał Miczek w kat. M30 ukończył bieg na 24 miejscu (open 45m). Jan Smreka w kat. M20 do mety przybiegł jako 17. W rywalizacji brała udział także Monika Wilczok zajmując 5 lokatę w kat. K20. W rywalizacji o cenne punkty walczą 34 drużyny, RUNERSI po pierwszym biegu zajmują 11 miejsce. Zmagania drużyn można śledzić tutaj: https://ocrpolska.org/. 

Lutowe zmagania EKO RUNNERSI zakończyli pokonując niełatwą crossową trasę podczas VII Biegu Twardziela w Raciborzu, Arboretum Bramy Morawskiej. - Wystartowaliśmy jako 26 osobowa ekipa. Najlepszy czas uzyskał Krzysztof Czekała plasując się na 16 miejscu, wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się Patrycja Lechocka zajmując wysokie 6 miejsce w swojej kategorii - podsumowuje Michał Miczek. 

Przed EKO OKNA RUNNERSAMI kolejne zmagania, walka o następne punkty OCR Polska oraz  następny bieg charytatywny. Tym razem pobiegną dla Darii z Kietrza.

 ***
Autor tekstu: Justyna Korzeniak / Adventure Media

Zdjęcia: Źródło EKO OKNA RUNNERS

 ***
EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.
***
KONTAKT:EKO OKNA S.A.www.ekookna.pl 
Kontakt dla mediów:Justyna Korzeniakjustyna.korzeniak@adventure.media.pl Adventure Media s.c. Agencja Public Relationswww.adventure.media.pltel. 32 724 28 84fax 32 417 01 70
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu