Poznaj organizacje, na które możesz przekazać swój 1 procent podatku

07-03-2018
|
Poznaj organizacje, na które możesz przekazać swój 1 procent podatku
źródło: materiały własne
Wszystkich, którzy wahają się, na jaki cel przekazać 1% podatku Centrum Handlowe Auchan Katowice zaprasza 10 marca na spotkanie pod hasłem „Pomagam, bo lubię”. Podczas wydarzenia będzie można poznać przedstawicieli wybranych organizacji pożytku publicznego - fundacji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

Warto wiedzieć, czym na co dzień zajmują się organizacje pożytku publicznego (OPP) i w jaki sposób pomagają potrzebującym. Już 10 marca w Centrum Handlowym Auchan Katowice odbędzie się akcja „Pomagam, bo lubię!”, w której wezmą udział: Fundacja „Mam marzenie”, Fundacja Rodzin Górniczych, Fundacja „Vademecum”, Fundacja Śląskie Hospicjum dla dzieci „Świetlikowo” oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Katowice. Spotkanie to okazja do otrzymania odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące możliwości przekazywania 1 proc. podatku.

Odwiedzający Centrum Handlowe Auchan Katowice będą mogli także wziąć udział w zbiórce karmy dla Miejskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katowicach – w tym celu w pasażu galerii staną specjalnie oznakowane pojemniki. Akcja będzie urozmaicona o warsztaty edukacyjne z udziałem rasowych, pracujących w dogoterapii psów. Uczestnicy zajęć – zarówno dorośli, jak i dzieci – będą mogli uczyć się bezpiecznego kontaktu z czworonogami i dowiedzą się, w jaki sposób zwierzęta powinny być karmione czy szkolone. Instruktorzy opowiedzą o różnorodności ras psów oraz scharakteryzują odpowiadające im charaktery. Maluchy dowiedzą się ciekawostek o mowie ciała zwierząt, ich przysmakach, nawykach i ulubionych zabawach.

Wydarzenie „Pomagam, bo lubię!” odbędzie się 10 marca w Centrum Handlowym Auchan Katowice przy Trasie Nikodema i Józefa Renców 30 w Katowicach. W godzinach 10:00 – 13:00 goście będą mogli zapoznać się z działalnością organizacji pożytku publicznego oraz wziąć udział w warsztatach i zabawach z czworonogami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu