Poznaj organizacje, na które możesz przekazać swój 1 procent podatku

07-03-2018
|
Poznaj organizacje, na które możesz przekazać swój 1 procent podatku
źródło: materiały własne
Wszystkich, którzy wahają się, na jaki cel przekazać 1% podatku Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec zaprasza 10 marca na spotkanie pod hasłem „Pomagam, bo lubię”. Podczas wydarzenia będzie można poznać przedstawicieli wybranych organizacji pożytku publicznego - fundacji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

Warto wiedzieć, czym na co dzień zajmują się organizacje pożytku publicznego (OPP) i w jaki sposób pomagają potrzebującym. Już 10 marca w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec odbędzie się akcja „Pomagam, bo lubię!”, w której wezmą udział Fundacje: „Mam marzenie”, Śląskie Hospicjum dla dzieci „Świetlikowo” oraz „Pomóc więcej”, a także Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie. Spotkanie to okazja do otrzymania odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące możliwości przekazywania 1 proc. podatku.

Odwiedzający Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec będą mogli także wziąć udział w zbiórce karmy dla Miejskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu – w tym celu w pasażu galerii staną specjalnie oznakowane pojemniki. Akcja organizowana przez Stowarzyszenie opieki nad zwierzętami „Nadzieja na dom”, będzie urozmaicona o warsztaty edukacyjne z udziałem rasowych, pracujących w dogoterapii psów. Uczestnicy zajęć – zarówno dorośli, jak i dzieci – będą mogli uczyć się bezpiecznego kontaktu z czworonogami i dowiedzą się, w jaki sposób zwierzęta powinny być karmione czy szkolone.  Instruktorzy opowiedzą o różnorodności ras psów oraz scharakteryzują odpowiadające im charaktery. Maluchy dowiedzą się wiele ciekawostek o mowie ciała zwierząt, ich przysmakach, nawykach i ulubionych zabawach.

Wydarzenie „Pomagam, bo lubię!” odbędzie się 10 marca w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec przy ulicy Zuzanny 20 w Sosnowcu. W godzinach 14:30 – 17:30 goście będą mogli zapoznać się z działalnością organizacji pożytku publicznego oraz wziąć udział w warsztatach i zabawach z czworonogami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu