Bytom zatańczy przeciwko przemocy wobec kobiet. Dołącz i ty

22-01-2018
|
Dodał: EXPERT EXPERT
Bytom zatańczy przeciwko przemocy wobec kobiet. Dołącz i ty
źródło:
Dość przemocy wobec kobiet w sąsiedztwie - to hasło uczestniczek tegorocznej akcji „Nazywam się Miliard/One Billion Rising”. W Walentynki zaprotestują lokalnie i solidarnie tańcząc w Agorze Bytom. Wciąż można do nich dołączyć.

„One Billion Rising” (po polsku „Nazywam się Miliard”) to ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw - przemoc seksualną. Każdego roku podejmowany jest inny temat, na przykład przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami (2015 rok), molestowania seksualnego (2016 rok) czy gwałtu na randce (2017 rok). W tym roku wydarzenie poruszy problem przemocy na poziomie lokalnym.

 

- Chcemy pokazać, że to dzieje się tu i teraz, obok nas - u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, domu. Że przemoc jest naszym lokalnym problemem - mówi radna Joanna Stępień, inicjatorka wydarzenia w Bytomiu. - Wychodząc na parkiet zaapelujemy do lokalnych decydentek i decydentów, by ten temat stał się dla nich jednym z priorytetowych działań, żeby go nagłośnić, ujawnić i przeciwdziałać - dodaje.

 

Bytomskie wydarzenie odbędzie się 14 lutego o godz. 19.30 w Agorze Bytom. - Przyłączając się do akcji, chcemy okazać solidarność i wsparcie wszystkim kobietom, które dotknął problem przemocy. Osoby, które pragną przyłączyć się do tej szlachetnej inicjatywy, serdecznie zapraszamy na próby, a następnie na wielki taneczny finał, który odbędzie się 14 lutego - mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu