Super Fan: co miesiąc atrakcje dla dzieci od Supersamu i Aniołów Stróżów

19-01-2018
|
Dodał: Marek Thorz
Super Fan: co miesiąc atrakcje dla dzieci od Supersamu i Aniołów Stróżów
źródło: Supersam
Supersam, wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, rusza z cyklem Super Fan. To fantastyczna okazja do świętowania ważnych wydarzeń w danym miesiącu, spędzenia miło czasu z bliskimi, a przy tym świetna i pełna fantazji zabawa dla dzieci.

To jednocześnie początek Super Sobót – serii tegorocznych wydarzeń o zróżnicowanej tematyce, przygotowanych we współpracy z podmiotami społecznymi z różnych dziedzin, np. medycyny i sztuki.

Pierwsza odsłona cyklu Super Fan w Supersamie (20.01.2018, godz. 12–18) dedykowana jest dziadkom i babciom z okazji ich święta.

Razem z „Aniołami” Supersam zaprasza w sobotę do kreatywnego kącika dla milusińskich, który będzie wyposażony w poduchy, kolorowe lampy oraz stoliczki i krzesełka – wszystkie te przedmioty wprowadzają w świat zabawy i dostarczają przyjemnych wrażeń. Dzieci poprzez uczestnictwo w warsztatach będą zbierać pieczątki, a najwytrwalsi uczestnicy z największą frekwencją na zajęciach dostaną nagrodę.

To będzie się działo w Supersamie:

  1. Kącik kreatywny – w tej strefie animatorzy zaaranżują stoliki kreatywne i zaproszą wszystkie chętne dzieci do wykonania upominku dla babci/dziadka: drzewka szczęścia, serca z filcu (zawieszki lub magnesy), wazonika ze sznurka, kwiatka
    w słoiczku lub ozdobnej ramki na zdjęcia.
  2. Ramka instagramowa/facebookowa – animator będzie pomagać przy wykonywaniu zdjęć i zakładaniu gadżetów: peruki, wąsów, brody, okularów itp. Następnie będzie można wydrukować to zdjęcie na pamiątkę.
  3. Quiz na temat wiedzy o dniu babci i dziadka – co godzinę będzie organizowany quiz, za udział i poprawne odpowiedzi – nagrody dla uczestników.
  4. Drzewko życzeń dla babci i dziadka – dzieci na kolorowych kartkach spiszą życzenia dla babci i dziadka i przyklejają bądź zawieszą je na papierowym drzewku.
  5. Puzzle - dość długie zdanie, związane z tematem spotkania, dzieci wypiszą tak, że każde słowo znajdzie się na osobnej kartce. Zadaniem uczestników będzie ułożenie całej sentencji. Zabawa na czas, w małych grupkach.
  6. Gra edukacyjna – dzieci kontra rodzice. Dorosły gra z 3-4 dzieci; zabawa z udziałem dziadków i babć. Dzieci odpowiadają na pytania dotyczące życia ich dziadków, a także ich samych (gra powyżej 6 lat).
  7. Warsztatowe paszporty - rozdanie książeczek, w których dzieci będą otrzymywać pieczątki.

To będzie się działo w Supersamie:

1.      Kącik kreatywny – w tej strefie animatorzy zaaranżują stoliki kreatywne i zaproszą wszystkie chętne dzieci do wykonania upominku dla babci/dziadka: drzewka szczęścia, serca z filcu (zawieszki lub magnesy), wazonika ze sznurka, kwiatka
w słoiczku lub ozdobnej ramki na zdjęcia.

            Macintosh HD:Users:Bajeczka:Desktop:1-66.jpg

Macintosh HD:Users:Bajeczka:Desktop:wazonik.jpg     Macintosh HD:Users:Bajeczka:Desktop:kwiatekwsloiku.jpg   

2.      Ramka instagramowa/facebookowa – animator będzie pomagać przy wykonywaniu zdjęć i zakładaniu gadżetów: peruki, wąsów, brody, okularów itp. Następnie będzie można wydrukować to zdjęcie na pamiątkę.

Macintosh HD:Users:Bajeczka:Desktop:21149233_500619196962473_6976805322992123904_n.jpg

 

3.      Quiz na temat wiedzy o dniu babci i dziadka – co godzinę będzie organizowany quiz, za udział i poprawne odpowiedzi – nagrody dla uczestników.

 

4.      Drzewko życzeń dla babci i dziadka – dzieci na kolorowych kartkach spiszą życzenia dla babci i dziadka i przyklejają bądź zawieszą je na papierowym drzewku.

5.      Puzzle - dość długie zdanie, związane z tematem spotkania, dzieci wypiszą tak, że każde słowo znajdzie się na osobnej kartce. Zadaniem uczestników będzie ułożenie całej sentencji. Zabawa na czas, w małych grupkach.

6.      Gra edukacyjna – dzieci kontra rodzice. Dorosły gra z 3-4 dzieci; zabawa z udziałem dziadków i babć. Dzieci odpowiadają na pytania dotyczące życia ich dziadków, a także ich samych (gra powyżej 6 lat).

7.      Warsztatowe paszporty - rozdanie książeczek, w których dzieci będą otrzymywać pieczątki.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu