EKO-OKNA RUNNERS zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

09-01-2018
|
Dodał: adventure_media
EKO-OKNA RUNNERS zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
źródło:
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r. W Raciborzu powołano już sztab i zgłoszono blisko 120 wolontariuszy. Dopinany jest scenariusz imprezy. Wpływają przedmioty do licytacji.

W tym roku po raz pierwszy do akcji przyłączyła się także firma EKO-OKNA S.A. wystawiając na aukcje gadżety swojej grupy biegowej EKO-OKNA RUNNERS oraz charakterystyczne misie przytulanki z logiem Spółki. Licytacja odbywa się tutaj: https://www.facebook.com/pg/wosp.raciborz/photos/?tab=album&album_id=134929227176792.  


Od 26 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Polsce i na świecie. Do akcji rok rocznie prężnie przyłącza się Racibórz. W tym roku na ulicach miasta datki zbierać będzie 120 wolontariuszy. Już teraz w wielu miejscach znajdują się charakterystyczne puszki WOŚP, w tym również w firmie EKO- OKNA S.A. Datki na terenie kornickiej Spółki zbierane są od 2 do 14 stycznia włącznie. 

Co roku padają kolejne rekordy zbiórki. - W 2017 r. uzbieraliśmy zawrotną kwotę 82 024,75 zł, co było absolutnym rekordem w historii WOŚP w naszym mieście. Jak będzie tym razem? Wszystko zależy o nas mieszkańców - mówi Marta Buczkowska, szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu. 

Celem tegorocznej WOŚP jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Główne atrakcje odbędą się tradycyjnie w niedzielę. W Raciborskim Domu Kultury zlokalizowany będzie sztab i liczenie pieniędzy oraz licytacje. Będzie również możliwość oddania krwi - na I piętrze na wszystkich chętnych będzie czekać terenowy oddział raciborskiej stacji krwiodawstwa. Nie zabraknie też występów na scenie - tym razem finał wspierać będzie Zespół Taneczny SKAZA. Na Rynku planowane są m.in.: degustacja wojskowej grochówki i przejazdy terenowymi samochodami z Raciborskim Klubem Off -Road SRC 4x4. Będą też strażacy ochotnicy, Jednostka Strzelecka 3054 Racibórz oraz pokazy walk wojów ze Stowarzyszenia Drengowie Znad Górnej Odry. Dawid Łomnicki i Grupa Street Workout Racibórz zaprasza wszystkich twardzieli na wielkie morsowanie. 
W tym dniu Racibórz ponownie odwiedzi Sebastian Wątroba, aktor znany z seriali paradokumentalnych, kryminalnych. Animatorki Crazy Club będą malowały serduszka na dziecięcych buziach. Wieczór zakończy energetyczny występ grupy Labareda Fireshow. Szczegółowy nawigator atrakcji i wydarzeń dostępny jest na oficjalnym fanpage: facebook.com/wosp.raciborz. 

Nieodłącznym elementem finału WOŚP są aukcje charytatywne, z których całkowity dochód przekazywany jest na rzecz Orkiestry. W tym roku licytacje już ruszyły, dostępne są na fanpage wydarzenia. Aukcje mocno wsparła grupa pracowników firmy EKO-OKNA S.A. Biegacze z EKO-OKNA RUNNERS przekazali nowe męskie i damskie koszulki techniczne „Pit Bull West Coast ® Runmageddon 2017”; męski bezrękawnik techniczny oraz limitowane misie przytulanki z logiem kornickiej Spółki, które już cieszą się dużym zainteresowaniem osób licytujących gadżety WOŚP. Licytacje potrwają do niedzieli, 14 stycznia do godz. 20:00.  

***
Autor tekstu: Justyna Korzeniak / Adventure Media
Zdjęcia: Źródło https://www.facebook.com/wosp.raciborz/?hc_ref=ARRhnKvSkTo1taViTdQFxl5XwjBz0BhTHnYRB2nIakM7zvlNjFHBYos6t7XBwqQFeOk 

***
EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu