Naukowcy z Politechniki Śląskiej docenieni

20-12-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Naukowcy z Politechniki Śląskiej docenieni
źródło: UM Gliwice/Fot. Politechnika Śląska
Najwybitniejsi przedstawiciele świata akademickiego zostali nagrodzeni w jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiej nauki.

Lureatem Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za całokształt dorobku naukowego został prof. Jerzy Rutkowski z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Nagrodę za osiągnięcia naukowe I stopnia otrzymał m.in. dr hab. inż. Sławomir Żółkiewski z Wydziału Mechanicznego Technologicznego, natomiast wyróżnienie za osiągnięcia organizacyjne odebrał m.indr inż. Mariusz Stępień z Wydziału Elektrycznego.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego to coroczne wyróżnienia przyznawane przez ministra nauki za wybitne osiągnięcia naukowe, indywidualne i zbiorowe oraz sukcesy organizacyjne dokonane w mijającym roku.

Uroczystość wręczenia ministerialnych nagród za 2017 rok odbyła się 11 grudnia, w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Łącznie nagrodzono 60 przedstawicieli świata akademickiego.

– Patrząc na nagrodzonych, wiem, że polska nauka ma się coraz lepiej, a polscy akademicy osiągnęli poziom światowy – powiedział podczas uroczystości wicepremier Jarosław Gowin.

 

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu