Podsumowanie projektu WOLONTARIAT KATOWICE 2017

07-12-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Podsumowanie projektu WOLONTARIAT KATOWICE 2017
źródło: UM Katowice
W czwartek 30 listopada 2017 roku w Willi Goldsteinów odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Wolontariat Katowice 2017, którego uczestnicy wspierali największe wydarzenia w naszym mieście: 74. Tour de Pologne, Puchar Świata Mężczyzn w Judo European Judo Open Men, Aleja Gwiazd Katowice, PKO Silesia Marathon.

Specjalne podziękowania dla Wolontariuszy w imieniu Prezydenta Katowic Marcina Krupy przekazał Wiceprezydent Mariusz Skiba: W imieniu Prezydenta dr. Marcina Krupy, chciałem Wam wszystkim serdecznie podziękować za wkład w organizację najważniejszych wydarzeń w naszym mieście. Bezinteresowne zaangażowanie w pracęna rzecz mieszkańców Katowic i katowickich inicjatyw zasługuje na pochwałę. Dzielicie się swoim czasem i energią, kształtując postawy prospołeczne i pozytywnie promując wizerunek Miasta. Cieszę się, że wśród Was są zarówno bardzo młode osoby, które chcą zdobywać nowe doświadczenia i przeżywać emocje, jak i seniorzy, którzy swój wolny czas spędzają razem z nami.


  W trakcie katowickiego etapu Tour de Pologne w Katowicach zaangażowanych było blisko 100 wolontariuszy, a w ciągu całego roku we wszystkich wydarzeniach wzięło ich udział blisko 200. Wolontariat łączy pokolenia - wyobraźnia i kreatywność młodych korzysta z doświadczenia i wiedzy seniorów a seniorzy czerpią energię z pracy młodych. Doskonałym dowodem jest stale powiększające się grono wolontariuszy z coraz większą liczbą seniorów.

Podczas spotkania każdy z wolontariuszy, oprócz certyfikatów, otrzymał specjalny upominek oraz karnety na mecze siatkarskiej GieKSy w Spodku.  Dodatkowo dla „Super Wolontariuszy", czyli osób wyróżnionych pośród wszystkich uczestników projektu, przygotowano specjalny gadżet – walizkę Mistrzostw Europy LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017.  Oficjalna cześć zakończyła się wspólnym zdjęciem z Wiceprezydentem oraz pokazem filmu z wybranych tegorocznych imprez.

Wiceprezydent zaprosił do współpracy podczas przyszłorocznych imprez sportowych oraz do zaangażowania się w wyjątkowe wydarzeniem jakim bez wątpienia będzie 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu wraz z 14. Sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto w grudniu 2018 r.

źródło: UM Katowice

 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu