Nauka da się lubić

Nauka da się lubić
źródło:
Największe uczelnie w regionie połączyły siły i pokazały w efektowny sposób, że nauka może być pasją i dobrą zabawą. Za nami druga edycja Śląskiego Festiwalu Nauki.

Śląski Festiwal Nauki rozpoczął się 30 listopada na scenie Teatru Śląskiego wydarzeniem „Science on stage”. W jego ramach zaprezentowały się młodzieżowe teatry naukowe z całej Polski. Na kolejne dwa dni festiwal przeniósł się do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, które podzielono na sześć stref tematycznych prezentujących: nauki humanistyczne, ścisłe, techniczne, przyrodnicze, medyczne oraz sztukę. Uczestnicy festiwalu mogli wziąć udział w licznych eksperymentach naukowych i warsztatach tematycznych: od zasad protokołu dyplomatycznego po programowanie. Dostępnych było prawie dwieście stanowisk popularyzujących naukę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa Województwa Śląskiego prezentująca atrakcje Szlaku Zabytków Techniki.
Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i całych rodzin. W sferze dla dzieci można było odbyć wyprawę na Biegun Północny, poznać właściwości „suchego” lodu, mroźne chmury, lewitujące bańki i pianowy lodowiec, a także wziąć udział w pokazach judo i lekcji tańca. W festiwalu wzięli udział znani naukowcy i popularyzatorzy nauki, np. dr Tomasz Rożek. Swoje dokonania prezentowali też wynalazcy amatorzy.

Śląski Festiwal Nauki to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Akademii Sztuk Pięknych, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Miasta Katowice.źródło: UMWŚ

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu