To już 10 lat od wstąpienia Polski i Czech do Strefy Schengen!

24-11-2017
|
Dodał: Niestellus
To już 10 lat od wstąpienia Polski i Czech do Strefy Schengen!
źródło: www.cz-pl.eu
To już 10 lat od wstąpienia Polski i Czech do Strefy Schengen. Z tej okazji w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie odbędzie się dwudniowa międzynarodowa konferencja i debata poświęcona najważniejszym zagadnieniom związanym z tym ważnym dla obu krajów wydarzeniem.
Celem konferencji jest przybliżenie opinii publicznej tematyki związanej z Układem z Schengen, podsumowaniem dotychczasowego funkcjonowania w jej ramach, wskazanie jej wad i zalet oraz pokazanie, w jaki sposób zmieniał obszary przygraniczne w kontekście integracji europejskiej.

W konferencji wezmą udział zaproszeni goście z Polski, Czech, Litwy, Austrii, Słowacji, Francji, Niemiec, i innych krajów, przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, przedstawiciele władz regionalnych i krajowych, przedstawiciele sektora pozarządowego i szeroka opinia publiczna.

Konferencja i debata odbędzie się w dniach 5 i 6 grudnia 2017 r. w Cieszynie w Teatrze im. Adama Mickiewicza oraz w Czytelni i kawiarni AVION/Noiva w Czeskim Cieszynie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Podczas konferencji zapewnione będzie tłumaczenie na język: polski, czeski i angielski. Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Patronat honorowy nad Konferencją objęli: Parlament Europejski, Komisarz KE - Elżbieta Bieńskowska, Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek, Marszałek Województwa Śląskiego – Wojciech Saługa.


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu