SILBO Innowatorem Śląska 2016

21-11-2017
|
Dodał: Magdalena Żuk
SILBO Innowatorem Śląska 2016
źródło:
Zwycięzcą IX edycji Konkursu oraz Laureatem Nagrody Specjalnej Prezesa Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o., została firma SILBO. To polski producent wysokiej jakości opakowań, głównie dla branży spożywczej, z blisko 20-letnim doświadczeniem na rynku.

Siedziba firmy mieści się w Żorach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Jej domeną są ekologiczne, nowatorskie produkty, rewolucjonizujące branżę opakowań.

Nagrodzonym przez GAPR rozwiązaniem jest innowacyjne opakowanie biodegradowalne, zbudowane z papieru powlekanego  PLA. Jego niekwestionowaną zaletą jest kompostowalność, dzięki czemu jest ono  przyjazne środowisku naturalnemu. Ponadto atutem opakowania jest zmniejszenie zużycia tworzyw sztucznych w produkcji.

Opakowanie Silbo jest zatem odpowiedzią na oczekiwania klientów i rosnące zainteresowanie ekologicznymi produktami.

Jest ono wydajne pod kątem pakowania na maszynach pakujących, a także stwarza bardzo dobre warunki dla przechowywanych produktów, pozwalając na wydłużenie terminu ich przydatności do spożycia. Produkt przeznaczony jest  dla wyrobów spożywczych, zwłaszcza do pakowania świeżych owoców i warzyw.

Do produkcji opakowań SILBO wykorzystuje wyłącznie przyjazne środowisku surowce i komponenty od certyfikowanych dostawców. W 2016 roku spółka całkowicie wycofała ze swojej produkcji technologie oparte na rozpuszczalnikach. Na wszystkich przetwarzanych przez SILBO materiałach druk odbywa się z wykorzystaniem farb wodnych, a laminacja z użyciem klejów na bazie wody.

Duże możliwości produkcyjne SILBO zapewnia nowoczesny park maszynowy, który jest wciąż rozwijany o najbardziej energooszczędne maszyny i urządzenia dostępne na rynku. Fabryka SILBO jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w branży. Spółka jest autorem wielu własnych rozwiązań opakowaniowych, do produkcji których stosuje wysoce zaawansowaną technologię.

Konkurs Innowator Śląska ma na celu promowanie innowacji wprowadzanych przez firmy z regionu, a także pokazanie dobrych praktyk oraz zachęcanie do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. Jest także inspiracją dla innych do podejmowania innowacyjnych działań.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu