Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim
źródło: Tomasz Żak, UMWŚ
Już po raz szósty organizatorzy zapraszają wspólne świętowanie Dnia Niepodległości.
11 listopada przy bramie 1A odbędzie się piknik rodzinny. Tego dnia będzie również możliwość bezpłatnego zwiedzania stadionu.

Piknik rozpocznie się o godz. 11.00 otwarciem wystawy militariów, na której będą m.in. działa, armaty, broń oraz pojazdy, tj. SKOT, Kraz, Ził-157, Zis-151, Ural APA, star 660, Magirus straż pożarna, Humvee, UAZ, Honker. Przygotowano także specjalne atrakcje i konkursy dla dzieci. Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach zaprezentuje miasteczko rowerowe. W programie także tresura psa policyjnego oraz pokaz musztry paradnej.

Święto Niepodległości to również okazja do bezpłatnego zwiedzania Stadionu Śląskiego.

„Tradycyjnie jak co roku zapraszamy na Święto Niepodległości na Śląski z licznymi atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będzie to również okazja do bezpłatnego zwiedzania wnętrza i zobaczenia miejsc niedostępnych dla publiczności podczas wielkich wydarzeń na obiekcie" – mówi Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Trasa przygotowanej na ten dzień wycieczki obejmuje m.in. arenę główną, szatnie zawodnicze oraz wystawę „Potęga emocji. Stadion Śląski 1956-2017". Zwiedzanie będzie możliwe od godz. 11.00. Ostatnie wejście grupy o godz.16.30. Wejście na imprezę oraz do strefy zwiedzania bramą nr 1A.

Partnerami wydarzenia są: Park Śląski, Śląskie Wesołe Miasteczko oraz Ars Cameralis. Patronat medialny objął „Dziennik Zachodni" oraz Polskie Radio Katowice. Impreza współfinansowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Jedną z możliwości dotarcia na stadion jest przejazd kolejką linową „Elka", która 11 listopada w godz. 10.00-17.00 oferuje promocyjny przejazd za 5 zł w jedną stronę.


źródło: UMWŚ

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu