Bohaterowie działają lokalnie! - wystawa fotografii w Centrum Handlowym Auchan Poczesna

08-11-2017
|
Bohaterowie działają lokalnie! - wystawa fotografii w Centrum Handlowym Auchan Poczesna
źródło: Lokalni Bohaterowie
Są w różnym wieku, mają różne doświadczenia i marzenia, zajmują ich rozmaite aktywności, ale łączy jedno – Śląskie, w którym mieszkają i działają. Mobilna wystawa fotografii przedstawiająca trzydziestu lokalnych bohaterów mieszkających na Śląsku odwiedzi cztery miasta, a od 6 do 19 listopada zagości w Centrum Handlowym Auchan Poczesna.

Są aktywni społecznie, realizują się w kulturze, sporcie, ekologii i na innych płaszczyznach, a przy tym pociągają za sobą innych. Ich aktywność i zaangażowanie budzi zainteresowanie otoczenia, dlatego potrafią skierować wzrok lokalnej społeczności na sprawy ważne – wspólnotę, społeczną aktywność, tolerancję i szacunek oraz troskę o najbliższe otoczenie. Trzydziestu lokalnych bohaterów zostało wyróżnionych spośród stu zgłoszonych do projektu osób, które mogą być wzorem i inspiracją.

Efektem projektu „Lokalni Bohaterowie” jest mobilna wystawa fotografii, a także internetowe, autorskie wykłady wybranych bohaterów oraz filmy przedstawiające ich działania. Wystawa odwiedzi cztery miasta: Katowice, Rybnik, Bielsko-Białą oraz Częstochowę, gdzie będzie dostępna w Centrum Handlowym Auchan Poczesna. Pomysłodawcą i organizatorem akcji „Lokalni Bohaterowie” jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Śląskie w Katowicach.

Wystawa „Lokalni Bohaterowie” będzie dostępna od 6 do 19 listopada w Centrum Handlowym Auchan Poczesna przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Goście Centrum będą mogli zapoznać się z profilami wyróżnionych osób w godzinach otwarcia galerii. Wstęp bezpłatny!

 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu