Piknik dla zdrowia i urody

08-11-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Piknik dla zdrowia i urody
źródło: UM Gliwice/fot. javi_indy / Freepik.com
18 listopada od godz. 10.00 do 14.00 Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin „Podajmy-Sobie-Ręce” i Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka organizują Dzień Promocji Zdrowia i Urody „Piękni i Zdrowi”.

W programie imprezy są bezpłątne konsultacje z psychiatrą seksuologiem, psychologami, tyflo- i surdopedagogami, neuro- i logopedami, dietetykami, lekarzem internistą ze specjalnością kardiologiczną oraz edukatorem diabetologicznym. Fizjoterapeuci zapewnią rehabilitację (ćwiczenia i nordic walking) oraz porady z zakresu diety alkalicznej i menopauzy oraz masaże: ręki i nie tylko… Będzie można skorzystać z przeglądu jamy ustnej połączonego z profesjonalnym  instruktażem higieny. Zaplanowano również prelekcje dotyczące zdrowego snu oraz z zakresu prawidłowego żywienia.

W Strefie Urody będą dostępne zabiegi na ręce, peeling kawitacyjny, wizaż, stylizacja paznokci, zabiegi fryzjerskie wraz z pokazem mistrzów w tej dziedzinie (modelami będą niepełnosprawni uczniowie ZSS im. J. Korczaka), porady kosmetologa. Na miejscu będzie także brafitterka. Dodatkowo każda chętna osoba będzie mogła obciąć  i przekazać swoje włosy na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Podczas imprezy będzie można także bezpłatnie oznaczyć wartości  cholesterolu całkowitego, poziom glikemii,  zmeirzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz wykonanać badanie spirometrem i smokerlyzerem (dla palaczy - pomiar wartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu).  Wszystkie badania przeprowadzi Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Będą także ekologiczne warsztaty artystyczne, mobilna księgarnia i dużo innych atrakcji. Impreza odbędzie się w ZSS im. J. Korczaka przy ul. Dolnej Wsi 74. Wstęp i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Wydarzenie jest objęte patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

 

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu