Rekordowy sezon rowerowy w Katowicach!

04-11-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Rekordowy sezon rowerowy w Katowicach!
źródło: UM Katowice
To absolutny rekord w dotychczasowej historii katowickiego systemu rowerów miejskich! W tym sezonie z rowerów skorzystano aż 103 620 razy.

Ponad 20 tys. użytkowników, z czego ponad 11 tys. zarejestrowało się w sezonie,który trwał w Katowicach od 14 kwietnia do 1 listopada. Dzięki doskonałej współpracy z firmą Nextbike Polska udało się przedłużyć możliwość wypożyczania rowerów miejskich. - System City by bike to jeden z najszybciej rozwijających się systemów rowerowych w Polsce – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora City By Bike.

Pierwszy sezon roweru miejskiego w Katowicach rozpoczynał się od 3 stacji w 2015 roku, rok temu było ich 11, w tym roku na początku sezonu uruchomiono 30, a na początku sierpnia kolejne 5 stacji, które stworzyły sieć umożliwiającą podróżowanie praktycznie po całym mieście.

Istotną rolę w rozwoju katowickiego systemu rowerów miejskich odgrywają sponsorzy – Silesia City Center, Skanska, Murapol, TDJ Estate, Górnośląski Park Przemysłowy, Politechnika Śląska, Katowickie TBS i Galeria 3 Stawy. Dzięki nim mieszkańcy Katowic mogli korzystać aż z dziesięciu dodatkowych stacji  City By Bike. To największy odsetek stacji sponsorskich w systemach rowerowych w Polsce! Partnerzy katowickich stacji podsumowując sezon podkreślają, że inwestycja w stacje rowerów miejskich była doskonałym uzupełnieniem ich oferty:

Cieszy nas, że wspierając projekt „City by bike" pomogliśmy zarazić katowiczan zdrowym stylem życia i zachęcić ich do aktywności sportowych. Ponad 8,5 tys. wypożyczeń rowerów w dwóch ufundowanych przez nas stacjach rowerowych, utwierdza nas w przekonaniu, że istnieje zapotrzebowanie na takie inicjatywy i warto je wspierać. - mówi Michał Sapota prezes zarządu Murapol S.A.

W tym roku najwięcej wypożyczeń, bo aż 634, ma za sobą rower numer 58383. Rekordzistą pod względem liczby wypożyczeń wśród użytkowników jest z kolei pani Emilia, która tylko w tym sezonie skorzystała z wypożyczalni aż 401 razy! Średni czas wypożyczenia jednego roweru to w tym roku 33 minuty i 48 sekund. Najwięcej wypożyczeń, aż 24 793, dokonano w maju, a rekordowym dniem był czwartek, 18 maja,kiedy rowery wypożyczono 1333 razy!

Co ciekawe, z rowerów City By Bike korzystali nie tylko użytkownicy zarejestrowani w katowickim systemie. Niemal co czwarte wypożyczenie zostało dokonane przez osoby, które wcześniej zarejestrowały się w innych systemach Nextbike, m.in. w Gliwicach, Tychach, Pszczynie, Wrocławiu, Opolu i Warszawie. Jest to możliwe dzięki kompatybilności systemów Nextbike, która umożliwia wypożyczanie rowerów za pomocą jednego konta we wszystkich miastach, w których rowery Nextbike są dostępne.

źródło: UM Katowice 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu