Rekordowe targi TRAKO 2017

20-10-2017
|
Dodał: adventure_media
Rekordowe targi TRAKO 2017
źródło:
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. jest doskonale znana w sektorze transportu szynowego. Mocną pozycję producenta z Kuźni Raciborskiej potwierdziły również targi TRAKO 2017. Ekspozycja spółki cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, prezentowane produkty zostały przyjęte z uznaniem, a rozmowy z gośćmi były konstruktywne i obiecujące.

Przedstawiciele spółki i jej partnerzy handlowi są zgodni: to była najlepsza z dotychczasowych edycji przedsięwzięcia.

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017 były najważniejszym w tym roku spotkaniem  europejskiego sektora transportu szynowego. Do Gdańska przyjechało aż 700 wystawców z 25 państw. Wydarzenie organizowane jest co dwa lata, naprzemiennie z targami InnoTrans, których gospodarzem jest Berlin. 

 - W „naszej” branży, jak nazywamy branżę kolejową, można było zauważyć zdecydowane ożywienie. Być może jest to pokłosie nowych planów inwestycyjnych, związanych z infrastrukturą kolejową, które z tego co czytamy w literaturze branżowej, zapowiadają się obiecująco. Na tegorocznej edycji targów generalnie dało się odczuć „ducha rozwoju”. Progres był widoczny na wielu płaszczyznach. Z edycji na edycję rośnie liczba wystawców, w tym zagranicznych. Jakość oferowanych produktów oraz usług - nowe technologie - głównie z obszaru zarządzania danymi, pozyskanymi z różnego rodzaju urządzeń i stanowisk diagnostycznych były odzwierciedleniem tej pozytywnej atmosfery na targach. Targi TRAKO rosną także w dosłownym znaczeniu - z każdą kolejną edycją zajmują coraz to większą powierzchnię - wylicza Rajmund Jarosz, kierownik sprzedaży Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. 

Dużą frekwencją cieszyło się także stoisko firmy RAFAMET usytuowane w hali A. Spółka z Kuźni Raciborskiej zaprezentowała na nim m.in. ofertę z dziedziny obrabiarek do obróbki zestawów kołowych, w tym należącą do bestsellerów producenta z Kuźni Raciborskiej rodzinę tokarek podtorowych (UGE 180 N , UGE 300 N oraz UGE 400 N), ale przede wszystkim najnowsze rozwiązanie. Chodzi o opracowany w ostatnim czasie przez specjalistów samojezdny, zdalnie sterowany wózek szynowo-drogowy typu 3RS do manewrowania pojazdami o maksymalnej masie 350 ton, który zrobił bardzo dobre wrażenie na gościach. 

- W targach TRAKO uczestniczymy od lat: na brak zainteresowania nigdy nie narzekaliśmy, ale tegoroczna liczba odwiedzających była naprawdę zaskakująco duża. Najważniejsze jednak nie są liczby, ale charakter, strona merytoryczna spotkań. Były to konstruktywne rozmowy, prowadzone w atmosferze wzajemnego zrozumienia, fascynacji i poszanowania. Nasza oferta, zwłaszcza po raz pierwszy pokazany szerszemu spektrum odbiorców, komplementarny do tokarek podtorowych, pojazd do relokacji pojazdów szynowych, zrobił bardzo dobre wrażenie. Naszym zdaniem była to najlepsza edycja TRAKO, a w opinii tej nie jesteśmy odosobnieni - podsumowuje Rajmund Jarosz.

* * *

Autor tekstu: Anna Koza, Adventure Media

* * *

RAFAMET S.A.
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.

* * *
Kontakt:
www.rafamet.com.pl

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
+ 48 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu