Przenieś się w czasie i poznaj średniowieczne historie

17-10-2017
|
Przenieś się w czasie i poznaj średniowieczne historie
źródło: materiały własne
Podróż w czasie jest możliwa! Przekonają się o tym goście Centrum Handlowego Auchan Mikołów, którzy w niedzielę 21 października wezmą udział w kolejnym przedstawieniu teatralnym z cyklu „Rodzinnych spotkań z teatrzykiem”. Mali widzowie przeniosą się w czasy króla Kazimierza Jagiellończyka, żeby poznać historię młodego rzeźbiarza Wawrzusia.

Głównym bohaterem spektaklu „Żółta ciżemka” będzie Wawrzuś, żyjący w XV wieku młody chłopak, który marzy, żeby zostać rzeźbiarzem. Aby spełnić swoje marzenie, będzie musiał wyruszyć w podróż.  W jej trakcie przeżyje wiele przygód – między innymi będzie świadkiem kradzieży, a także wstąpi do cyrku, gdzie pozna sztukę kuglarstwa. Złe traktowanie przez przełożonych sprawi, że ucieknie do Krakowa, gdzie pozna królewskiego kronikarza Jana Długosza.

Czy królewskie miasto przybliży bohatera do wymarzonego zawodu? Czy chłopcu uda się odkryć w sobie prawdziwy talent i jak ostatecznie potoczą się jego losy? Tego będzie można dowiedzieć się podczas sobotniego spektaklu.

Spektakl w ramach cyklu „Rodzinnych spotkań z teatrzykiem” odbędzie się 21 października w Centrum Handlowym Auchan Mikołów przy ul. Gliwickiej 3 w Mikołowie. Przedstawienie będzie odegrane dwukrotnie o godzinie 11:00 oraz 13:00. Wstęp wolny!

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu