Marka „Poręba 1798” dostała drugą szansę

17-10-2017
|
Dodał: adventure_media
Marka „Poręba 1798” dostała drugą szansę
źródło:
- Naszym celem było zaakcentowanie faktu, że trudne lata marki „Poręba 1798” to już przeszłość. Nasze propozycje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, jesteśmy zadowoleni z targów - w ten sposób Paweł Michalewski, Dyrektor Marketingu firmy RAFAMET S.A., komentuje udział spółki w EMO Hannover 2017.

Firma RAFAMET od lat uczestniczy w targach EMO. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia producent z Kuźni Raciborskiej zaprezentował nie tylko swoje tradycyjne wielkogabarytowe tokarki karuzelowe, ale także możliwości maszyn sygnowanych znakiem „Poręba 1798”. Działania, których celem jest odbudowa zaufania do tej historycznej marki, są realizowane od początku 2016 roku, kiedy to RAFAMET nabył prawa do dokumentacji obrabiarek Fabryki Urządzeń Mechanicznych „Poręba” Sp. z o.o. i znaku towarowego „Poręba 1798”.

Rezultatem tego pracochłonnego procesu jest m.in. pozytywny odzew branży widoczny podczas niemieckich targów.

- W Hanowerze odbyliśmy wiele ciekawych spotkań z dotychczasowymi użytkownikami tokarek marki „Poręba 1798”, niektóre z nich były mocno obiecujące. Jesteśmy zadowoleni z wydarzenia; cieszymy się, że nasze wysiłki zmierzające do przywrócenia marki przynoszą efekty - podkreśla Paweł Michalewski, Dyrektor Marketingu Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. Warto dodać, że spółka z Kuźni Raciborskiej nie tylko modernizuje tradycyjne typy maszyn historycznej marki i dostosowuje je do aktualnych oczekiwań odbiorców, ale rozszerza także portfolio o własne propozycje. Od nowa zaprojektowana została seria tokarek kłowych TCM, która również cieszyła się dużym zainteresowaniem gości targów EMO. 

Trzeba też przypomnieć, że na początku br. firma PORĘBA 1798 Machine Tools sp. z o.o. (spółka zależna od RAFAMET S.A.) pozyskała pierwsze zamówienia na tokarki. Jeszcze w tym roku do zamawiających z Iraku i Indii dostarczone zostaną odpowiednio: ciężka, sterowana numerycznie tokarka kłowa typu TCF 200 oraz dwie tokarki kłowe TRB 135. Przedstawiciele kuźniańskiej firmy mają nadzieję, że rozmowy podczas targów przyczynią się do pozyskania kolejnych kontraktów na maszyny „Poręba 1798”.

W tegorocznej odsłonie targów EMO wzięło udział 2200 wystawców, a także 130 tys. zagranicznych gości. Kolejna edycja branżowego spotkania będzie miała miejsce w Hanowerze, w dniach 16-21 września 2019 roku. 

* * *

Autor tekstu: Anna Koza, Adventure Media

* * *

RAFAMET S.A.
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.

* * *
Kontakt:
www.rafamet.com.pl

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
+ 48 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu