Dzieci uczą się otwartości

21-10-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Dzieci uczą się otwartości
źródło: UM Gliwice / fot. materiały Muzeum w Gliwicach
15 października rozpocznie się kolejna edycja popularnych zajęć dla dzieci w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. W Bajtel klubie poza zajęciami plastycznymi będą także organizowane warsztaty teatralne.

Spotkania są zaplanowane na niedziele o godz. 12.00. Cykl jest skierowany do dzieci w dwóch grupach wiekowych – od 3 do 6 i od 7 do 12 lat – oraz ich rodziców. Głównym celem Bajtel klubu jest uwrażliwienie dzieci na inność. W czasie zajęć goście najmłodszego oddziału Muzeum w Gliwicach przy ul. Poniatowskiego 14 poznają między innymi opowieści biblijne oparte na Starym Testamencie, stworzą rysunki i makiety inspirowane historią Izraela i dowiedzą się czegoś na temat odmiennej kultury i religii.

Zajęcia plastyczne poprowadzi Katarzyna Hajok-Bierkowska, artystka i edukatorka. Spotkania teatralne zorganizuje Zuzanna Bojda, reżyser, która niedawno przygotowała w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich spektakl „Są dzieci skórzane, są dzieci wełniane”. Wstęp do Bajtel klubu jest wolny, obowiązują zapisy pod nr. tel. 32/428-16-09 i 605-362-594. Szczegóły są dostępne na stronie www.dom.muzeum.gliwice.pl.

 

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu