Biegacze na start!

20-10-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Biegacze na start!
źródło: UM Gliwice
Wielkimi krokami zbliża się IV Półmaraton Gliwicki. Biegacze zawładną miastem w weekend.

Sportowych emocji  nie zabraknie już w sobotę. 21 października na terenie Nowych Gliwic będą się ścigać dzieci. Rozpoczęcie zawodów planowane jest na godz. 14:00, a dystans - uzależniony  od wieku uczestników.  Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.polmaratongliwicki.pl/biegi-dla-dzieci. UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w biegach dla dzieci jest zgłoszenie oraz wypełnienie oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w biegu z podpisem rodzica bądź opiekuna prawnego, wyrażającego zgodę na udział w biegu osoby niepełnoletniej i biorącego za nią odpowiedzialność. Zgłoszenia będą przyjmowane w Biurze Zawodów  21 października 2017, od godziny 11:00 do godz. 13:00.

Główne biegi zaplanowane są na niedzielę, 22 października. Start oraz metę zawodów zlokalizowano na Nowych Gliwicach. O 10:00 wystartują: IV Półmaraton Gliwicki, bieg na 10 km "Gliwicka Dycha" oraz wyścig nordic walking, również na dystansie 10 km.  Regulaminy biegów, opisy tras oraz mapy można znaleźć na stroniewww.polmaratongliwicki.pl.  Zapisy internetowe prowadzone są tylko do 16 października. Wpłaty dokonane po tym dniu nie zostaną zaksięgowane - przestrzegają organizatorzy. Spóźnialscy będą mogli się zapisać w dniu biegu, w Biurze Zawodów. Posiadacze kart „Rodzina3+” oraz „Gliwicki Senior 67+ i 75+” mają prawo do 50% zniżki przy zapisach na półmaraton oraz 15% zniżki przy zapisach na "Gliwicką Dychę" i wyścig nordic walking.

UWAGA NA UTRUDNIENIA!

22 października czasowo z ruchu wyłączone zostaną ulice: Bojkowska, Gwarków, Kochanowskiego, Kościuszki, Zawiszy Czarnego, Korfantego, Słowackiego, Daszyńskiego (od Biedronki do ronda), Sowińskiego, Okulickiego, Kozielska (możliwość poruszania się tylko w stronę C.H. Arena i Brzezinki), Wieczorka, Górnych Wałów, Krupnicza, Zwycięstwa, Dolnych Wałów, Młyńska, Powstańców Warszawy (zamknięta od ul. Młyńskiej do ul. Jasnogórskiej), Jasnogórska, Bytomska, Basztowa, Dunikowskiego, Krzywoustego, Kaszubska, Zimnej Wody, Wincentego Pola, Robotnicza (możliwość poruszania się tylko od ul. Baildona), Baildona (możliwy dojazd w stronę DTŚ), Panewnicka (możliwy dojazd w stronę DTŚ), Jasna (możliwość poruszania się tylko od ul. Pszczyńskiej).

Ulice na trasie biegu będą sukcesywnie zamykane przez Policję i służby porządkowe organizatora, a po przebiegnięciu ostatnich zawodników ruch na nich zostanie wznowiony.


źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu