Łapy, łapy, cztery łapy…

17-10-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Łapy, łapy, cztery łapy…
źródło: UM Gliwice / Fot. materiały MZUK w Gliwicach
Miłośników czworonogów w naszym mieście nie brakuje. Nic dziwnego, że każda impreza z udziałem gliwickiego schroniska dla zwierząt cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Za nami „IX Wariacje na cztery łapy”, a już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejny „Bieg na 6 łap”.

Tym razem na wspólną przebieżkę z podopiecznymi gliwickiego Schroniska dla Zwierząt będzie można wybrać się 21 października. Każda edycja „Biegu na 6 łap” przyciąga miłośników psów, którzy chętnie poświęcają swój wolny czas na harce z czworonogami i przebieżkę w okolicy przytuliska przy ul. Wschodniej. Najbliższa okazja, by wyprowadzić psiaki na spacer nadarzy się w sobotę 21 października o godz. 11.00. Przypominamy, że aby wziąć udział w imprezie, trzeba się zarejestrować. Można to zrobić na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Usług Komunalnychwww.mzuk.gliwice.pl lub na miejscu, w dniu imprezy. Uwaga! Każdy uczestnik musi też wypełnić dokument – oświadczenie w którym zobowiązuje się do opieki nad zwierzęciem w trakcie spaceru.

Pomimo mało sprzyjającej aury, przyjaciół schroniska nie brakowało również podczas ostatnich „Wariacji na 4 łapy”, które odbyły się w parku Chopina. Podczas imprezy promującej adopcję zwierząt, trenerzy prezentowali na wybiegu czego nauczyli się ich podopieczni. Poza oglądaniem psich sztuczek można było poznać historie byłych podopiecznych oraz ich właścicieli.

– Każdej tego typu imprezie przyświeca jeden główny cel – adopcja zwierząt. Nie wszyscy mieszkańcy mogą dotrzeć do schroniska, więc schronisko wychodzi do mieszkańców. Podczas ostatnich wariacji czterech szczęśliwców znalazło nowy dom i kochających właścicieli. Cieszymy się, że okazji do adopcji nie brakuje, a wrażliwość gliwiczan jest ogromna – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach. (mf)

 

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu