Regionalny Instytut Kultury w nowych murach

Regionalny Instytut Kultury w nowych murach
źródło:
Koncerty orkiestr dętych, potańcówka w rytmach folkowych, wystawa fotograficzna, spotkania autorskie, wykłady, a także gra miejska – to atrakcje dwudniowego Festiwalu Otwarcia, który uświetni otwarcie nowej siedziby RIK.
Koncerty orkiestr dętych, potańcówka w rytmach folkowych, wystawa fotograficzna, spotkania autorskie, wykłady, a także gra miejska – to atrakcje dwudniowego Festiwalu Otwarcia, który uświetni otwarcie nowej siedziby RIK Budynek przy ul. Teatralnej 4, w którym niegdyś mieściła się siedziba Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przez kilka lat stał opustoszały. Teraz, dzięki obecności instytucji, gmach ma szansę zyskać nowe życie. Ma tutaj powstać strefa kultury wpływająca na całe otoczenie.

„Są takie chwile, w których pewne zamierzenia, które były w naszych głowach, materializują się. Osobiście pokładam w nowej siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury wielkie nadzieje. Na otwarcie się na mieszkańców, na wspólne uczenie się całego województwa. Jestem przekonany, że pracujący tutaj zespół profesjonalistów podoła wszystkim zadaniom. Życzę Wam owocnej pracy na rzecz regionu" – zwrócił się do zebranych Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Po uroczystym otwarciu siedziby można było podziwiać wystawę fotograficzną pt. „Czas niezwykły. Jesień", która rozpoczęła dwudniowy Festiwal Otwarcia. Na ekspozycji znalazły się prace Roberta Garstki i Bartosza Gawlika, ukazujące zwyczaje wpisane w doroczny kalendarz obrzędowy województwa śląskiego. Z kolei akcentem zamykającym Festiwal będzie spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem – w sobotę 14 października o godz. 17. Udział we wszystkich zaplanowanych atrakcjach Festiwalu Otwarcia jest bezpłatny.


źródło: UMWŚ

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu