Ewa Bugdoł zmierzyła się z pełnym dystansem Ironman w Barcelonie

12-10-2017
|
Dodał: adventure_media
Ewa Bugdoł zmierzyła się z pełnym dystansem Ironman w Barcelonie
źródło:
Ewa Bugdoł, wspierana przez raciborską Spółkę utytułowana triathlonistka, wystartowała w zawodach IRONMAN Barcelona, pokonując niezwykle wymagający dystans Ironman. Pochodząca z Rud k. Raciborza zawodniczka, uplasowała się na 6 miejscu, docierając do mety z czasem 9:15:57. Niebawem przed zawodniczką kolejne zawody Ironman.

IRONMAN Barcelona to jedna z bardziej prestiżowych imprez triathlonowych, organizowanych w Europie. Biorący w nich udział zawodnicy kategorii PRO, należą do najwyższej światowej półki triathlonistów. Pośród nich znalazła się Ewa Bugoł, zeszłoroczna Mistrzyni Europy w triathlonie na dystansie długim. IRONMAN Barcelona było także okazją do zebrania punktów niezbędnych do udziału w Mistrzostwach Świata na Hawajach, które odbędą się w przyszłym roku.

O triathlonistach zmagających się z dystansem Ironman mówi się „Ludzie z żelaza”. Nie bez przyczyny, bowiem na ten najdłuższy dystans (pełny Ironman) składa się aż 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. Z taką odległością zmierzyła się pod koniec września Ewa Bugdoł, która jak sama przyznaje - na dystansach Ironman czuje się najlepiej. Tym razem jednak, zawodniczka klubu WLKS Kmicic Częstochowa, oprócz przebycia ciężkiej trasy, poradzić musiała sobie z problemami technicznymi. - Pierwszy etap zawodów – pływanie, poszedł mi bardzo dobrze. Nic wówczas nie wskazywało na to, jakie trudności czekają na mnie w dalszej części. Podczas jazdy na rowerze, po około 90 km złapałam gumę i na tzw. „kapciu” musiałam przejechać ok. 40 km, aż do serwisu, w którym pomogli mi zreperować usterkę. Straciłam wiele czasu i energii, poza tym kosztowało mnie to też sporo nerwów. Wiedziałam natomiast, że nie mogę się poddawać i muszę walczyć do końca, bowiem na dystansie Ironman wszystko może się zdarzyć – powiedziała Ewa Bugdoł. - Bieg poszedł mi zdecydowanie lepiej. Oczywiście wiedziałam, że w tym odcinku, po straconym czasie na rowerze muszę biec van banque, co też kosztowało mnie mnóstwo wysiłku. Pod koniec maratonu poczułam duże zmęczenie i musiałam zwolnić tempo biegu. Trzeba pamiętać, że zupełnie inaczej biegnie się będąc na początku stawki, a inaczej z tyłu mając świadomość, że trzeba nadrobić straty. Na szczęście udało mi się podskoczyć o 4 pozycje i ukończyć zawody na 6 miejscu – wyjaśniła sponsorowana przez RAFAKO S.A. Ewa Bugdoł. 

Wspierana przez RAFAKO S.A. zawodniczka wyznała, że czuje spory niedosyt po zakończeniu zawodów, dlatego też postanowiła niebawem wystartować w kolejnych zmaganiach.  - Przyznam, że czuje pewien niedosyt po zawodach w Barcelonie. Miałam nadzieję na wyższe miejsce, niestety defekt roweru pokrzyżował moje plany. Zgodnie z trenerem ustaliliśmy więc, że wystartuję w jeszcze jednych zawodach na dystansie Ironman, które odbędą się pod koniec listopada. W związku z tym, po tygodniu regeneracji, zaczynam poważne treningi do kolejnego startu. Ważne, żeby zdrowie dopisało a o formę się nie martwię. Liczę, że już w następnym starcie na zawodach sprzęt nie zawiedzie i będę mogła pokazać na co mnie stać – dodała na koniec Ewa Bugdoł. 


* * *
RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

* * *
KONTAKT:

www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu