Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej
źródło:
Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego otrzymało 36 nauczycieli.

W Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Michał Gramatyka oraz przewodniczący Sejmiku Stanisław Gmitruk.
„Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Ówcześni stawali wobec wielkich wyzwań. Tak i teraz – każde wyzwanie, jakie stawia przed państwem praca, jest wyzwaniem trudnym i wymagającym. Życzę nam wszystkim, byśmy nie zapominali o ideałach przyświecającym twórcom KEN – otwartości, szacunku, tolerancji. Wszystkim dziś nagrodzonym serdecznie gratuluję” – powiedział wicemarszałek Michał Gramatyka.

Spotkanie było okazją do uhonorowania nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Województwo Śląskie. Podczas uroczystości wręczono Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego. W roku 2017 nagrodzono 36 nauczycieli m.in. za współuczestnictwo w kreowaniu polityki regionalnej, wdrażanie działań innowacyjnych, tworzenie i wdrażanie programów edukacji regionalnej i europejskiej, opracowywanie programów autorskich, poszerzanie oferty edukacyjnej i dostosowanie jej do potrzeb regionu czy osiąganie wyróżniających wyników w pracy nauczycielskiej.


źródło: UMWŚ

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu