Silbo usprawnia produkcję systemem Easy-Col

10-10-2017
|
Dodał: Monika Kmera
Silbo usprawnia produkcję systemem Easy-Col
źródło: Silbo Sp. z o.o.
Mając na uwadze efektywniejszą i wydajniejszą produkcję z wykorzystaniem druku fleksograficznego, wdrożyliśmy w naszej firmie w pełni zautomatyzowany system dopasowywania kolorów Easy-Col.

Doświadczenie pokazuje, że proces dobierania odpowiednich odcieni, przeprowadzany ręcznie przez operatora, może zajmować aż 40-50% całkowitego czasu pracy. Dzięki maszynie Easy-Col, wykorzystującej najnowocześniejsze programy do analizy kolorów, możliwe jest precyzyjne osiągnięcie docelowych wartości przy użyciu tylko jednego lub dwóch cykli korekcji. Tym samym drukarki są w stanie szybko wrócić do pracy nad innymi zadaniami, a czas przestojów maszyny jest zminimalizowany.

Ponadto, dzięki systemowi ważenia zintegrowanego, możliwe jest automatyczne obliczenie ilości farby wodnej (bo tylko takie komponenty są wykorzystywane w Silbo), potrzebnej do wykonania zadania drukowania. Dzięki temu resztki mogą zostać zredukowane do minimum. Zapewnia to naszej firmie jeszcze bardziej ekonomiczną i zrównoważoną produkcję.

www.silbo.pl
www.facebook.com/SilboPackaging
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu