RAFAKO S.A. zaprezentowało swoje technologie na konferencji SOxNOx w Indiach

06-10-2017
|
Dodał: adventure_media
RAFAKO S.A. zaprezentowało swoje technologie na konferencji SOxNOx w Indiach
źródło:
W New Delhi odbyła się konferencja pod nazwą SOxNOx Conference - Expo - Awards. Pośród uczestników znalazło się także RAFAKO S.A. jako dostawca technologii z zakresu odsiarczania i odazotowania spalin. Wydarzenie zorganizowane zostało przez fundację Mission Energy.
SOxNOx Conference - Expo - Awards odbyły się w dniach 21-22 września, w New Delhi (Indie), gromadząc specjalistów z branży energetycznej oraz sektora przemysłu cementowego z Indii, a także przedstawicieli firm o charakterze globalnym. Pośród nich nie mogło zabraknąć RAFAKO S.A., które na rynku indyjskim działa już od ponad 40 lat. Podczas konferencji SOxNOx, Spółka z Raciborza w bezpośrednich spotkaniach z uczestnikami wydarzenia, zaprezentowała swoje technologie i gotowość współpracy w tym zakresie.

Przemysł elektrociepłowniczy oparty na węglu jest dużym źródłem zanieczyszczeń przemysłowych w Indiach. W grudniu 2015 roku, w trakcie paryskiej konferencji klimatycznej, Indie zobowiązały się do podpisania umowy o redukcji emisji tlenków siarki i azotu. Wówczas wydano nowe normy, które niemal pokrywają się z tymi obowiązującymi w Unii Europejskiej. W konsekwencji czego, technologie i produkty oferowane przez RAFAKO S.A (odsiarczanie, odazotowanie, a także odpopielanie spalin) wpisują się w obecne zapotrzebowanie indyjskiego sektora energetycznego. Słowa te potwierdza obecny na konferencji Marian Molenda, dyrektor rozwoju biznesu RAFAKO S.A. - Zainteresowanie naszymi produktami podyktowane jest m.in. istotną zmianą przepisów ochrony środowiska w Indiach, w zakresie obniżenia emisji siarki i azotu oraz emisji pyłów, które weszły w życie 1 stycznia tego roku. Obecnie w Indiach obserwujemy istny „boom” na dostawę instalacji odsiarczania i odazotowana spalin. Zarówno dla jednostek, które jeszcze pracują, jak i dla nowych - zaznaczył Marian Molenda i wyjaśnił przy okazji, jak ważny dla RAFAKO jest udział w takich przedsięwzięciach. - Jako, że bierzemy udział w przetargach na dostawę instalacji odsiarczania spalin w Indiach, uważam, że nasz udział w konferencji jest niezwykle potrzebny. Rynek indyjski jest ogromny, w związku z czym jest też sporo firm działających w tym sektorze. Obecni na targach byli też przedstawiciele firmy NTPC, potężnego przedsiębiorstwa zarządzającego elektrowniami w Indiach. Ponadto uczestniczyliśmy w spotkaniach związanych z nowymi projektami. Czas pokaże jakie będą tego rezultaty, jesteśmy dobrej myśli - powiedział M. Molenda i dodał, że firma RAFAKO dotychczas zaprojektowała, wyprodukowała i dostarczyła 14 kotłów opalanych węglem, olejem lub gazem dla Indii. 

- Oferta RAFAKO S.A. względem rynku indyjskiego jest spora. W związku z tym udział w tego typu konferencjach to bardzo ważny aspekt działalności firmy. To istotne abyśmy stale umacniali swoją pozycję w tamtejszym sektorze energetycznym - wyjaśnił na koniec Marian Molenda.

***

AUTOR TEKSTU: MAGDALENA MATUSIK/ADVENTURE MEDIA
PODPIS ZDJĘĆ: http://soxnox2017.missionenergy.org

***

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. 

***
KONTAKT:
www.rafako.com.pl
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl 
tel: 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu