Dzieci będą zachęcały do adopcji zwierząt

06-10-2017
|
Dzieci będą zachęcały do adopcji zwierząt
źródło:
1 października rozpoczął się konkurs na najlepszy plakat lub ulotkę promujące odpowiedzialne adopcje zwierząt. Najmłodsi mieszkańcy Zagłębia stworzą prace, które realnie wesprą Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu!
Organizowany na zlecenie Centrum Handlowego Plejada konkurs to nie tylko okazja do wygrania fantastycznych nagród przez dzieci i placówki edukacyjne. To także realna, liczona w złotówkach, pomoc dla schroniska.  

Konkursowe zadanie dla przedszkolaków polega na stworzeniu projektu ulotki lub plakatu, zachęcającego do adopcji zwierząt. Praca nad projektem to dobra okazja dla rodziców
i opiekunów do rozmów z dziećmi na temat opieki nad zwierzętami i funkcji takich miejsc, jak schroniska.

- To nie pierwsza wspólna akcja Plejady ze stowarzyszeniem Nadzieja na Dom, które działa na rzecz sosnowieckiego schroniska – mówi Anna Szczerkowska z Centrum Handlowego Plejada Sosnowiec – Dzięki temu, że dobrze poznaliśmy potrzeby schroniska wiemy, że wsparcie w zakresie promocji adopcji zwierząt jest tak samo ważne, jak pomoc materialna.

W pierwszym etapie konkursu dzieci prześlą prace plastyczne do CH Plejada Sosnowiec, gdzie prace przejdą selekcję formalną. Na nadesłanie prac uczestnicy mają czas do 20 października. Następnie prace zostaną opublikowane na profilu fanowskim CH Plejada Sosnowiec w portalu Facebook. Tam też odbędzie się głosowanie – każdy będzie mógł oddać głos na wybraną pracę i zwiększyć szanse jej autora na zdobycie nagród. Jednocześnie każdy głos to konkretna kwota, którą Centrum Handlowe Plejada Sosnowiec przekaże na rzecz Schroniska.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 14 listopada, a rozdanie nagród odbędzie się 19 listopada
w CH Plejada Sosnowiec.

Więcej informacji i regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej www.plejada.com.pl.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu