Wyłoniono najlepszych dzielnicowych w województwie

28-09-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Wyłoniono najlepszych dzielnicowych w województwie
źródło: UW Katowice
Zakończyły się eliminacje do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych. W uroczystym podsumowaniu etapu wojewódzkiego wziął udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Przez dwa dni 32 dwuosobowe drużyny rywalizowały ze sobą o miano najlepszego dzielnicowego garnizonu śląskiego. Wojewódzki etap zawodów składał się z 2 części – praktycznej i teoretycznej. Wczoraj komisje sędziowskie oceniały policjantów pod kątem ich umiejętności w zakresie udzielania pomocy interesantom oraz strzelania. W drugim etapie, który odbył się dzisiaj, mundurowi musieli natomiast rozwiązać test wiedzy. Najlepszymi dzielnicowymi w województwie okazali się: asp. Radosław Rolka z Raciborza, asp. szt. Marek Drapacz z Siemianowic Śląskich oraz mł. asp. Andrzej Wyskocki z Katowic i to oni będą reprezentować garnizon śląski podczas X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Zwycięzcom pogratulował wojewoda Jarosław Wieczorek, który podkreślił, że nie byłoby tak dobrych wyników, gdyby nie praca policjantów w dzielnicach, gdzie sprawują oni służbę najbliżej mieszkańców. – Jesteście bardzo skuteczni, państwo polskie jest coraz bezpieczniejsze dzięki temu – chwalił wojewoda.

Przy okazji zakończenia wojewódzkich eliminacji do zawodów „Dzielnicowy Roku” podsumowany został również plebiscyt „Najpopularniejszy Dzielnicowy województwa śląskiego 2017”. Zwycięzców na szczeblu lokalnym i wojewódzkim wybrali mieszkańcy regionu. Jak się okazało największą sympatią w całym województwie cieszy się aps. szt. Kazimierz Wielgus z Komisariatu Policji w Rydułtowach, który tytuł najpopularniejszego dzielnicowego województwa zdobył już po raz drugi.

 

źródło: UW Katowice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu