Wymiana nawierzchni A4 Katowice-Kraków między węzłami Murckowska i Brzęczkowice - dwa pasy ruchu w każdym kierunku w rejonie uszkodzonej skarpy nasypu autostrady

13-09-2017
|
Dodał: karolinasufleta
Wymiana nawierzchni A4 Katowice-Kraków między węzłami Murckowska  i Brzęczkowice - dwa pasy ruchu w każdym kierunku w rejonie uszkodzonej skarpy nasypu autostrady
źródło:
Dzisiaj, tj. w środę 13 września, w związku z wymianą nawierzchni autostrady pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice, na odcinku o długości 7 km wprowadzono nową organizację ruchu. W rejonie skarpy nasypu autostrady uszkodzonej wczoraj przez silne opady deszczu(km 348+450), ruch w kierunku Katowic jest już możliwy dwoma pasami.
- Kontynuując wymianę nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków, stosujemy organizację ruchu, która bardzo dobrze sprawdziła się na dotychczasowo remontowanych odcinkach. Podczas gdy na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu jest remontowany, drugi jest przejezdny. Na jezdni do Krakowa są dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Dzięki temu, mimo wczorajszego uszkodzenia skarpy nasypu autostrady za węzłem Brzęczkowice, kierowcy mogą bezpiecznie podróżować do Katowic dwoma pasami, a usuwanie skutków podmycia nie będzie powodowało utrudnień w ruchu – mówi Marta Dobrzańska z biura prasowego SAM SA.

 

Nową organizację ruchu wprowadzono na obu jezdniach autostrady A4 Katowice-Kraków, od km 341+640 do km 348+500, na odcinku o długości ok. 7 km pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice. W kierunku Katowic zjazd na węźle Mysłowice i węźle Murckowska jest obecnie możliwy tylko z prawego pasa ruchu.

W związku ze zmianami, w rejonie uszkodzonej wczoraj skarpy nasypu autostrady (km 348+450), ruch w kierunku Katowic prowadzony jest ponownie dwoma pasami. Remontowi nawierzchni jezdni będą towarzyszyć prace naprawcze, mające na celu jak najsprawniejsze usunięcie skutków podmycia autostrady.

Szczegółowe informacje na temat zmian w ruchu są dostępne na stronie internetowej www.autostrada-a4.pl, www.ia4.pl, na Twitterze (@A4KatKra), Facebooku (a4katowicekrakow) oraz w Punktach Informacji Drogowej.

###

Informacje o SAM S.A.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwsza pełnowartościowa tego typu droga w Polsce, wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskał koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację w 1997 roku. Wymagało to licznych inwestycji. Wszystkie projekty inwestycyjne, a także bieżące utrzymanie pasa drogowego finansowane są z przychodów z tytułu poboru opłat za przejazd odcinkiem koncesyjnym oraz kredytów pozyskanych z międzynarodowego konsorcjum bankowego. Projekt realizowany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., w odróżnieniu od innych koncesji na zarządzanie autostradami płatnymi, nie obciąża Skarbu Państwa żadnymi zobowiązaniami. Spółka nie korzysta z żadnych dotacji, czy też gwarancji Skarbu Państwa.

 

Dodatkowych informacji udzieli:

Marta Dobrzańska

Biuro Prasowe SAM S.A.

e-mail: m.dobrzanska@imagopr.pl

tel. 609 808 120

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu