Sztuka majsterkowania

14-09-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Sztuka majsterkowania
źródło: UM Gliwice/materiały organizatora
Festiwal mejKING to coś dla oka, ucha, nosa i wiele więcej. Od 15 do 17 września w Starej Fabryce Drutu zaplanowano wystawy, koncerty, spektakle i techniczno-artystyczne warsztaty.

Podczas imprezy przy ul. Dubois 22 odbędzie się wielki finał projektu MajsterSztuk. Przezd kilka miesięcy konstruktorzy, artyści i złote rączki pracowali w kilku grupach roboczych na pograniczu sztuki i techniki. Ich autorskie pomysły i projekty zostaną zaprezentowane w trakcie festiwalu. Będą instalacje dźwiękowe i wizualne, rzeźby kinetyczne oraz narzędzia wytwórcze i pomiarowe.

Mali i duzi miłośnicy majsterkowania wezmą udział w twórczych warsztatach. Będzie można spróbować swoich sił w odlewnictwie, zbudować hydrauliczne ramię robota, samodzielnie wykonać rzeźbę kinetyczną albo poznać podstawy konstrukcji plotera CNC. ‒ Najmłodsi będą mogli twórczo poszaleć w Majster Strefie, gdzie animatorzy i majsterkowicze pomogą im stworzyć lampiony, instrumenty i małe dzieła sztuki – zapowiadają organizatorzy z Centrum Inicjatyw Społecznych. Zaplanowano też wieczorne koncerty i spektakle teatralne.

Wstęp na festiwal jest wolny. Na część warsztatów obowiązują zapisy. Szczegóły są dostępne na stroniewww.warsztatmiejski.pl/mejking. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

 

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu