Kolejna - IX edycja konkursu Lokal na kulturę

12-09-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Kolejna - IX edycja konkursu Lokal na kulturę
źródło: UM Katowice
Rozpoczyna się kolejna - IX edycja konkursu „Lokal na kulturę”. Jest on adresowany do wszystkich osób, które mają ciekawe pomysły na uruchomienie działalności kulturalnej, artystycznej bądź twórczej.

Konkurs ma na celu ułatwienie startu inicjatywom cennym dla rozwoju miasta w obszarze kultury. Wsparcie magistratu polega na udostępnieniu lokali użytkowych po preferencyjnych stawkach czynszu.

W ośmiu edycjach wystawiono do konkursu 59 lokali, zawarto 28 umów. Aktualnie w najmie pozostaje 17 lokali. Dzięki programowi powstało m.in. Muzeum Historii Gitary przy ul. Krzywej 4, Centrum Muzyki nad Rawą przy ul. Czecha 1, Fotograficzne Archiwum Społeczne Katowiczan przy ul. Kordeckiego 2.

Lokale udostępniane w ramach IX edycji programu znajdują się przy: ul. Gliwicka 223, ul. Kościuszki 39, ul. Obrońców Westerplatte 98 (dwa lokale), ul Obrońców Westerplatte 100, ul. Warszawska 67.

Oferty można składać do 3 października w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1 w Wydziale Budynków i Dróg (II p., p. 205) lub w Biurze Obsługi Mieszkańców (stan. 20 i 21).

Ogłoszenie wraz z wykazem lokali, formularzem ofertowym i projektem umowy najmu można znaleźć na stronach internetowych www.katowice.eu/urzad-miasta w zakładce „Nieruchomości”oraz Lokal na kulturę.

 

źródło: UM Katowice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu