Najważniejsze targi branżowe z udziałem firmy RAFAMET

11-09-2017
|
Dodał: adventure_media
Najważniejsze targi branżowe z udziałem firmy RAFAMET
źródło:
Wielkimi krokami zbliżają się dwa najważniejsze tegoroczne wydarzenia wystawiennicze przemysłu ciężkiego i maszynowego oraz szeroko pojętej branży kolejowej. Pierwsze z nich to rozpoczynające się 18 września targi EMO Hannover, drugie - targi TRAKO 2017, które zostaną zainaugurowane w Gdańsku 26 września.

Firma RAFAMET S.A. oferuje zarówno obrabiarki specjalne dla przemysłu kolejowego, jak i wielkogabarytowe, uniwersalne obrabiarki, dlatego też weźmie udział w obu spotkaniach branżowych. 

Organizowane w Gdańsku targi TRAKO oraz targi EMO (gospodarzami kolejnych edycji są na przemian Hanower i Mediolan) odbywają się co 2 lata. Oba wydarzenia cieszą się dużym prestiżem, ale na tym ich podobieństwa właściwie się kończą. Są one adresowane do innych grup odbiorców: branżowe spotkanie w Gdańsku to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce targi poświęcone transportowi szynowemu. Natomiast EMO to największe na świecie spotkanie szeroko pojętej branży obróbki metali. Oferta Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. obejmuje m.in. obrabiarki dla kolejnictwa oraz wielkogabarytowe obrabiarki dla różnych gałęzi przemysłu, dlatego firma od lat uczestniczy w obu wydarzeniach. 

EMO Hannover
Tegoroczna ekspozycja będzie dostępna w hali 26, w miejscu C26. Fabryka z Kuźni Raciborskiej słynie m.in. z wielkogabarytowych tokarek karuzelowych i to właśnie tę grupę produktów w szczególności zaprezentuje w Hanowerze. Poza tym, goście wydarzenia uzyskają informacje na temat tokarek poziomych marki „Poręba 1798”. RAFAMET  jest (od stycznia 2016 roku) wyłącznym właścicielem znaku towarowego i dokumentacji projektowej obrabiarek sygnowanych tą historyczną marką. Tradycje „Poręby 1798” kontynuuje, należąca do Grupy Kapitałowej RAFAMET, firma PORĘBA 1798 Machine Tools sp. z o.o. Warto dodać, że spółka zaprezentowała swoją ofertę w Poznaniu, podczas tegorocznych targów „ITM Polska: Innowacje, Technologie, Maszyny”.

EMO to największe na świecie spotkanie firm reprezentujących wszystkie segmenty branży obróbki metali. W wydarzeniu biorą udział najbardziej liczący się producenci maszyn. Dość powiedzieć, że w poprzedniej edycji (której gospodarzem był Mediolan) uczestniczyło ponad 150 tys. zwiedzających ze 120 krajów, a swoje produkty pokazało 1600 wystawców. W tym roku targi będą miały miejsce w dniach 18-23 września.

TRAKO 2017
To już 12. edycja drugiego w Europie  pod względem prestiżu spotkania branży transportu szynowego. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017, bo tak brzmi pełna nazwa wydarzenia, odbędą się w dniach 26-29 września br. w Gdańsku. Choć wydarzenie jest adresowane do przedstawicieli niszowej branży, każda kolejna edycja przyciąga coraz więcej gości oraz wystawców, w tym także spoza Polski. Jak informują organizatorzy, w poprzedniej odsłonie targów uczestniczyło 600 wystawców oraz blisko 15,5 tys. gości branżowych. RAFAMET kolejny raz bierze udział w gdańskich targach. W hali A, przy stoisku nr 56 goście targów będą mogli zaczerpnąć informacji na temat wszystkich produktów firmy RAFAMET, zwłaszcza nowych propozycji z asortymentu, czyli tokarek podtorowych i przeciągarki szynowo-drogowej 3RS. Spółka zaprezentuje m.in. dwa rodzaje tokarek podtorowych: obrabiarkę typu UGE 180 N przeznaczoną do profilowania kół lekkich pojazdów szynowych (tramwajów, pojazdów metra, itp.), których maksymalny nacisk na oś wynosi 18 ton oraz tokarki UGE 300 N i UGE 400 N, w tym pracujące w systemie tandem, służące do reprofilowania kół ciężkich pojazdów szynowych, których maksymalny nacisk na oś może wynosić aż 40 ton. Obrabiarki umożliwiają profilowanie kół bez konieczności demontażu zestawów z pojazdu, co zdecydowanie skraca czas wyłączenia go z ruchu, a co za tym idzie - poprawia efektywność jego eksploatacji. Interesująca i unikalna jest także konstrukcja maszyn; opierają się one na monolitycznych korpusach głównych. W tym kontekście warto przypomnieć, że RAFAMET S.A. jest podmiotem dominującym Grupy Kapitałowej RAFAMET, do której należy także Odlewnia RAFAMET. Współpraca z tą spółką pozwala producentowi z Kuźni Raciborskiej rozwijać konstrukcję odlewów w oparciu o modele wykonane w technologii Lost Foam. To innowacyjna alternatywa dla tradycyjnego procesu odlewniczego, w której wykorzystywane są modele styropianowe (EPS) w całości zasypywane w formie odlewniczej. 

Poza tym, RAFAMET przybliży gościom targów TRAKO przeciągarkę szynowo-drogową 3RS (nazwa jest skrótem od angielskiej nazwy RAFAMET Rail-Road Shunter.) Jej podstawowym przeznaczeniem jest pozycjonowanie pojazdu kolejowego, np. lokomotywy, na tokarce podtorowej. To komplementarne urządzenie do obrabiarek produkowanych w Kuźni Raciborskiej, ale przeciągarka ma uniwersalne zastosowanie; może ciągnąć różne pojazdy o łącznej masie do 350 ton; porusza się nie tylko po torach, ale także po płaskich powierzchniach w obrębie zamkniętych przestrzeni (np. halach produkcyjnych, placach manewrowych, czy platformach załadowczych). Pojazd jest bardzo zwrotny; jego koła napędowe obracają się wokół własnej osi, jest sterowany zdalnie przy pomocy przenośnego pulpitu.


* * *
RAFAMET S.A.

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.

* * *

Kontakt:

www.rafamet.com.pl

Anna Koza

tel. 780 115 953

tel: 32 724 28 84 

anna.koza@adventure.media.pl 

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu