EMPOL inwestuje w nowoczesny park maszynowy

04-09-2017
|
Dodał: adventure_media
EMPOL inwestuje w nowoczesny park maszynowy
źródło:
- Spółka kładzie ogromny nacisk na wysokie standardy dotyczące parku maszynowego – powiedział Jerzy Piotrowski, Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych EMPOL Sp z o.o. Firma posiada kilkadziesiąt wysokiej jakości pojazdów przystosowanych do zbiórki odpadów komunalnych.

 Sprzęt ten obsługuje gminy i miasta w których za wywóz odpadów komunalnych odpowiada P.U.K. EMPOL.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL już od 20 lat specjalizuje się w transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych. Firma od początku działalności inwestuje w nowoczesny park maszynowy. Należące do firmy śmieciarki to charakteryzujące się wysokim poziomem technicznym, przy jednoczesnej gwarantowanej najwyższej jakości wykonania i niezawodności działania, pojazdy spełniające europejskie standardy emisji spalin (EURO 6). Na dzień dzisiejszy firma posiada kilkadziesiąt 2 i 3 osiowych śmieciarek, pojazdy skrzyniowe do oraz powyżej 3,5 t, Hakowce oraz HDS-y.  

Nowoczesne pojazdyGospodarka odpadami komunalnymi to obecnie nowoczesna branża korzystająca z technologii najwyższej jakości. Pojazdy EMPOLU wyposażone są m.in. w zabudowę skrzyniową z urządzeniem załadowczo tylnym, przeznaczonym do zbierania stałych odpadów komunalnych gromadzonych w pojemnikach, surowców wtórnych i odpadów. Śmieciarki posiadają również tylne urządzenie załadowcze uniwersalne, dostosowane do opróżniania pojemników 80 do 1100 litrów (z półokrągłą i płaską klapą), składane ramiona do opróżniania pojemników o pojemności 1100 litrów oraz układ do uwalniania zakleszczonych przedmiotów. 

W wyposażeniu samochodów znajduje się również system monitoringu GPS, który pozwala łatwo weryfikować w jakim rejonie obecnie znajduje się pojazd. Dzięki dwóm kamerom z przodu i jednej z tyłu możliwe jest odtworzenie zapisu przejazdu. - Jest to bardzo pomocne w sytuacjach, gdy pojawiają się wątpliwości, w kwestii odbioru odpadów komunalnych. Co więcej, system monitoringu jest istotny ze względu na restrykcyjne przepisy prawa, które obligują dysponenta oraz odbiorcę odpadów do jasnego i czytelnego zidentyfikowania gdzie odpad komunalny trafia. Warto wspomnieć, że każdy samochód wyposażony jest w tablet ze specjalnym oprogramowaniem pozwalającym na bieżące ewidencjonowanie odpadów odbieranych z poszczególnych posesji – wyjaśnia Jerzy Piotrowski. Śmieciarki posiadają także zamontowany system monitorowania paliwa z sondą paliwa i przeprowadzoną kalibracją sondy. 

Ekologicznie i bezpieczniePojazdy spełniające normy ekologiczne to bezpieczeństwo zarówno dla środowiska, jak i komfort pracy dla osób zatrudnionych. - Samochody ze zmieszanymi odpadami komunalnymi zamykane są hermetycznie, a każdy pojazd posiada specjalne zabezpieczenia już podczas załadunku. To właśnie przy ich zamykaniu gruba uszczelka zapobiega przedostawaniu się na zewnątrz płynów i nieprzyjemnych woni. Sytuacja zmienia się gdy chodzi o odpady selektywne i wielkogabarytowe, które takich zabezpieczeń nie potrzebują – mówi J. Piotrowski.

Ważnym elementem jest także dbałość o higienę pojazdów. - Śmieciarki regularnie są myte i dezynfekowane specjalnymi detergentami, spełniającymi wymogi ochrony środowiska oraz posiadającymi ekologiczne certyfikaty. Zapobiega to przede wszystkim rozprzestrzenianiu się bakterii oraz zapewnia odpowiednie warunki pracy naszym pracownikom – dodaje na koniec Jerzy Piotrowski, Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o.

***
EMPOL Sp. z.o.o.- rodzinne Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Tylmanowej. Od 20 lat zajmuje się transportem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. W ubiegłym roku, w ramach Partnerstwa Publiczno-Prawnego z Gminą Racibórz, EMPOL wybudował Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). Szczegółowe informacje na temat Spółki dostępne są na stronie internetowej, pod adresem

www.pukempol.pl.

***

KONTAKT:

www.pukempol.pl

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl 

tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu